Obrázek je ilustrativní

Apis Mellifica 5CH gra.4g

Homeopatický léčivý přípravek bez schválených léčebných indikací. Používejte podle rady odborníka na homeopatii. Čtěte pozorně příbalový leták.

Před použitím si přečtěte příbalovou informaci
Skladem na e-shopu
Zaregistrujte se a nákupem získáte 96 bodů
Běžná cena: 114 Kč 96 Kč Ušetříte: 18 Kč
PDK3352710062074
VýrobceBOIRON
ZnačkaBOIRON
FTSMonokompozitní
Charakte­ristikaHumánní léčivý přípravek

Přibalový leták Apis Mellifica 5CH gra.4g

Přibalový leták si před použitím pozorně prostudujte

Stáhnout přibalový leták

Recenze produktu Apis Mellifica 5CH gra.4g

0 %
0 hodnocení
5 0x
4 0x
3 0x
2 0x
1 0x

Diskuze k produktu Apis Mellifica 5CH gra.4g

Potřebujete poradit? Neváhejte se nás zeptat v diskuzi
J
Dotaz k produktu 1 odpověd
Dobrý den, můžete mi prosím vás doporučit homeopatika na ekzém. S pozdravem Jana K.
Odpověď lékárníka

Dobrý den, situace není tak jednoduchá, jak předpokládáte. Volba homeopatika závisí na individuálních příznacích. Důležité je, aby pacienta homeopat viděl, promluvil s ním a pak teprve doporučil vhodné přípravky. Pro homeopatickou léčbu je důležitý vzhled ekzému, lokalizace a pocity nemocného!

Zde zasílám přehled dostupných homeopatik k léčbě ekzému:

Arsenicum album 15 C se hodí na ekzém spojený se suchou kůží a pálením, které se zhorší chladem a zlepší teplem. Pocity pálení se mohou střídat se svěděním, jež dotyčného nutí škrábat se až do krve. Na ložiskách ekzému můžeme vidět i šupinatění. Nejlépe se hodí pro pacienty zimomřivé, s pocitem vnitřního chladu, kteří jsou velmi neklidní, pečliví a úzkostní ohledně svého zdravotního stavu.
Arsenicum iodatum 15 C je určené spíše pro pacienty s pocity vnitřního horka, kteří mají zvýšenou chuť k jídlu, ale i tak spíše hubnou a jejich stav se zhorší teplem. Ekzém je u nich často chronický, se zarudlou a zhrubělou kůží a zvýrazněnými kožními liniemi.
Lycopodium 15 C pomáhá na ekzémy svědivé, se šupinkami, které se objevují na suché kůži. Svědění se zlepší chladem a často se zhorší po dietní chybě. Tito jedinci mají problémy s trávením, trpí na nadýmání a jaterní potíže a mají rádi sladká jídla. Jsou zimomřiví a mají malou sebedůvěru.
Natrum muriaticum 15 C se hodí na ekzém s malými puchýřky a intenzivním svěděním, který postihuje zejména kůži na rozhraní vlasů a obličeje v místě, kde je rozhraní mastné a suché pokožky. K ekzému se často přidávají i opary. Zhoršují se na slunci, u moře, ale i rozčilením a depresí.
Calcarea carbonica 15 C nejlépe pomůže pacientům, kteří jsou obézní, ochablí a mají zpomalený metabolismus. Tito lidé mají rádi bohatá jídla. Bývají zimomřiví a z chladu často nemocní. Ekzém je křídově bílý se šupinkami anebo může mít tendence k hnisání. Zhoršuje se především během zimních měsíců.
Graphites 15 C je homeopatikum doporučené na ekzém postihující kožní záhyby, jako jsou podkolenní či loketní jamky a oblast meziprstí či za ušima. V těchto místech kůže produkuje sekret připomínající med zasychající do stroupků. Teplo potíže zhoršuje, chladná voda zlepšuje. Ač jsou zimomřiví, kožní potíže se jim zlepší na čerstvém vzduchu.
Mercurius solubilis 9 C působí na ekzémy se superinfekcí, kdy kůže hnisá a hnis i pot pacienta nepěkně páchnou. Potíže zhorší jak teplo, tak i chlad.
Nitricum acidum 9 C je hlavní lék na ekzémy, které mají tendenci k tvorbě prasklin, jež jsou velmi bolestivé a jdou „až do živého“.
Petroleum 9 C účinkuje na ekzém, který postihuje kožní záhyby, kdy je kůže hrubá jako pergamen, vypadá špinavá, okraje prasklin mají až černé zbarvení. Kůže je drsná, hrubá, praská a snadno krvácí. Praskliny se hojí jen pomalu. Výrazné zhoršení nastává v chladu a v zimě.
Rhus toxicodendron 15 C je homeopatikum vhodné na bolestivý ekzém, který postihuje hlavně obličej a vlasovou část hlavy. Je velmi citlivý na chlad. Škrábání a umývání teplou vodou potíže dočasně zlepší.


Tyto léky většinou podáváme zpočátku 1× denně 5 granulí a frekvenci podávání můžeme následně upravit podle reakce. Případně je vhodné podání a reakci na podání léku konzultovat s homeopatem.

S pozdravem Mgr. Radka Kohoutková

Mohlo by vás zajímat

Zapojte se do našeho věrnostního programu