Kolagen

Tvoří až třetinu všech bílkovin v těle a projevuje se na zdravém vzhledu kůže, vlasů nehtů i zubů. Přispívá k bezbolestnému pohybu správnou stavbou vazů a šlach.

Typy kolagenu

Celkem se rozeznává na 27 různých typů kolagenu. Nejvíce zastoupen je v těle kolagen 1. typu, který je významným prvkem šlach, kostí, zubů a pokožky. Z dostupných preparátů je nabízí například oblíbený přípravek Colafit.

Častěji se kombinuje kolegen 1. typu s kolagenem 2. typu, který zajišťuje pružnost šlach a s vitamínem C, zlepšujícím vstřebávání. Tak jsou připraveny nejčastěji preparáty na výživu kloubů, jako je například Kamzík, Barnys Klokan nebo Alavis Triple blend.

Některé preparáty obsahují i kolagen 3. typu, který je zastoupen v elastických tkáních, jako jsou cévy, pokožka, plíce a ve zvýšené míře také ve starších a velmi namáhaných šlachách. V kombinovaném přípravku Geladrin jsou obsaženy všechny tři tyto typy kolagenu.

Jsme tým lékárníků, kteří den co den pomáhájí lidem všech věkových kategorií s jejich zdravotními potížemi. Nejčasjší problémy a jejich řešení jsme pro vás sepsali do článku

Zapojte se do našeho věrnostního programu