Dudlíky

Dudlíky potřebují miminka pro klidný spánek, aby ukojilo sací reflex či k uklidnění při prvním prořezávání zoubků. V prvních týdnech života se dudlík či šidítko nedoporučuje, aby se miminko naučilo správně sát z prsu. Dudlíky jsou vyráběny tak, aby respektovala přirozený vývoj patra, zubů a dásní. V naší nabídce najdete mnoho dudlíků různých tvarů i barev.

Značka (0)
  • Hledám ...
  • Nebyly nalezeny žádní výrobci
 

Výběr správného dudlíku pro vaše dítě je velmi důležitý, protože správný typ a velikost dudlíku může ovlivnit pohodlí a vývoj ústních schopností dítěte.
Zde je několik kroků, které vám mohou pomoci vybrat vhodný dudlík:

  • Stáří miminka: Dudlíky jsou obvykle rozděleny podle věku. Vybírat můžete mezi dudlíky do 6 měsíců, od 6 do 12 měsíců, od 12 do 18 měsíců a více. Správný výběr je důležitý pro vývoj dětského chrupu.
  • Typ dudlíku: Dudlíky mohou mít různé tvary a velikosti. Některé mají ortodontický tvar, který je navržen tak, aby podporoval normální vývoj čelistí a zubů.
  • Materiál: Dudlíky jsou často vyrobeny z latexu nebo silikonu.     
    1. Silikonové dudlíky jsou hypoalergenní a odolné proti tepelným změnám, což znamená, že se nezničí tak rychle jako latexové. U silikonových dudlíků je obvykle méně pravděpodobné, že způsobí alergické reakce.
    2. Latexové dudlíky jsou vhodné v období, kdy dítěti začnou růst zoubky, jsou vyrobeny z přírodního kaučuku, mají specifickou vůni a nižší odolnost vůči vysokým teplotám.


Každé dítě je jiné. Některé děti mohou upřednostňovat určitý tvar nebo materiál dudlíku. Zkuste sledovat, jaký dudlík si vaše dítě oblíbí a jak na něj reaguje. Pokud je to možné, snažte se omezit čas, který vaše dítě stráví s dudlíkem. Postupně snižujte závislost na dudlíku, aby nedošlo k problémům s vývojem zubů a řeči.

Zapojte se do našeho věrnostního programu