Vitamíny pro kojící matky

V období kojení je stejně jako v těhotenství klíčové zajistit dostatečný příjem vitamínů a minerálů pro podporu zdraví matky i dítěte. Zvyšuje se jejich potřeba jak do množství tak i do šíře. Je možné volit doplňky jednotlivých vitamínů a minerálů nebo se obrátit k speciálně navrženým výživovým doplňkům pro kojící matky.

Značka (0)
  • Hledám ...
  • Nebyly nalezeny žádní výrobci
 

Výzvy pro tělo kojící maminky

Prvních 6 měsíců po porodu je dítě závislé na kvalitě mateřského mléka, a proto je klíčové, aby matka udržovala zdravý a pestrý jídelníček. Správná výživa je nezbytná pro poskytnutí všech potřebných živin a vitamínů. Velké změny ale kojící maminka dělat nemusí. Nutriční potřeby kojící maminky jsou totiž podobné těm v těhotenství. Některé vitamíny a minerály, jako například vitamín B12 a C, jsou potřeba ve zvýšeném množství. Zvýšený příjem vápníku je důležitý pro podporu tvorby mateřského mléka a udržení kvality kostí a zubů. Kojení může způsobit únavu, stres a ovlivnit kvalitu kůže, nehtů a vlasů. Správná výživa proto hraje klíčovou roli v udržení energie a zvládnutí nároků, které kojení kladou na tělo.

Vyvážený příjem vitamínů a minerálů

Zvýšený příjem vitamínu B12 a C je doporučen pro udržení vitality. Vápník by měl být získáván především z mléčných výrobků pro podporu optimálního složení mateřského mléka a zdraví kostí a zubů maminky i miminka. Co se týče vitamínu A, přirozený příjem z potravy je důležitý, a proto se doporučuje konzumovat potraviny obsahující vitamín A nebo beta-karoten. Vhodný je také zvášený příjem DHA pro správný vývoj zraku a mozku dítěte.

Doplňky Stravy a Kojenecké Čaje

Pro zajištění všech nutričních potřeb mohou kojící maminky přijímat speciální doplňky stravy. Ty jsou koncipovány obvykle tak, aby vyváženě uspokojily zvýšené nároky na příjem některých minerálů a vitamínů.  Mezi oblíbené preparáty patří například VitaHarmony Laktavit, Femibion nebo Chytré miminko. Doporučují se také čaje pro kojící maminky, které zvyšují tvorbu mateřského mléka.

 

Zapojte se do našeho věrnostního programu