Péče o zoubky

Péči o dětský chrup by rodiče neměli podceňovat. Pro větší děti, které si umí čistit zoubky samy, nabízíme široký výběr kvalitních dětských zubních kartáčků, ústních vod a zubních past. Dále zde naleznete chladivá kousátka a gely na prořezávání a růst zoubků pro miminka.

Značka (0)
  • Hledám ...
  • Nebyly nalezeny žádní výrobci
 

I když je mléčný zub pouze dočasný, je pro malé děti velmi důležitý. Doporučuje se čistit už první zoubky u kojenců a batolat, aby se dětský chrup nekazil. K čištění zoubků malých dětí skvěle poslouží gumový zubní kartáček (zvaný prsťáček), který se navléká na prst, a bezbolestně se tak dostane i do těch nejvzdálenějších míst v dětských ústech.

Manuální zubní kartáčky pro děti se od kartáčků pro dospělé liší především délkou rukojeti a velikostí hlavice. Aby se vlákna dostala spolehlivě a bezpečně i do zadních partií ústní dutiny, je třeba, aby byla hlavice malá. Kartáčky bývají ve veselých designech a někdy mají přísavku pro snadné uskladnění kartáčku tak, aby nezůstal ležet ve vlhku a nemnožily se v něm tak bakterie. Po 3 měsících nebo při jakémkoliv poškození se doporučuje zubní kartáček vyměnit.

 

Zapojte se do našeho věrnostního programu