Ovulační testy

Ovulační testy mohou být velmi užitečným pomocníkem pokud plánujete těhotenství. Dokážete jimi zjistit své plodné dny a tak výrazně zvýšit nadějí na početí miminka. Princip testu je založen na detekci LH hormonu, který doprovází jednotlivé fáze ženského cyklu.

Značka (0)
  • Hledám ...
  • Nebyly nalezeny žádní výrobci
 

Ovulační test

vypadá stejně jako těhotenský test a také se stejně používá – ponoří se na několik vteřin do vzorku moči a poté se vyhodnotí pozitivní nebo negativní výsledek.

Tester tvoří indikační proužek, který na základě složení moči určí plodné či neplodné dny. Ovulační test je zaměřen konkrétně na LH hormon, který pomáhá k uvolnění vajíčka z vaječníků. A právě okamžik vystoupení vajíčka z vaječníku a jeho následná cesta do dělohy je dobou trvání ovulace.

Pokud je test slabě pozitivní, nebo silně pozitivní, je nejvhodnější doba k pohlavnímu styku. Někdy se může i po skončení ovulace ukázat test lehce pozitivní, ale v tomto případě už není vhodná doba k otěhotnění, protože výsledek je jen přetrvávající. Vhodná doba k otěhotnění a tedy i pohlavnímu styku je zhruba tři dny před ovulací až do dne ovulace. Ovulace u většiny žen nastává kolem dvanáctého až patnáctého dne ode dne poslední menstruace.

Test trvá zhruba pět minut, je tedy dostatečně rychlý a díky němu tak můžete stanovit své plodné dny velmi přesně.

Na rozdíl od těhotenských testů se testuje přes den a ne ráno, ale stejně jako u těhotenských testů je lepší před bezprostředním testováním moc nepít.

Každá žena však může mít své plodné dny v jinou dobu a proto není snadné si vždy správně vypočítat ovulaci. Ovulační testy se tak zdají být pro tyto účely nejvhodnějším řešením.

Pro testování je nutné znát délku menstruačního cyklu. Test se provádí nejčastěji až šest dní za sebou do doby, než je testovací proužek tmavé barvy.

Spolehlivý ovulační test není nikterak drahou záležitostí. Za minimální finanční vynaložení je tak možné pomoci plánovanému otěhotnění. Citlivost těchto testerů je opravdu na vysoké úrovni a jejich výsledky již mnoha ženám dopomohly k těhotenství.

 

Zapojte se do našeho věrnostního programu