Těhotenské testy

Zjištění gravidity u ženy je dnes již poměrně snadnou a samozřejmou záležitostí a to díky velmi pohodlným a přesným těhotenským testům. Testy umožňují komfortní domácí testování s vysokou citlivostí. 

Značka (0)
  • Hledám ...
  • Nebyly nalezeny žádní výrobci
 

Jak funguje těhotenský test ?

Těhotenský test analyzuje přítomnost hormonu choriogonadotropinu (hCG) v moči. Tento hormon se nachází pouze v těle těhotné ženy, kdy je produkován zárodkem placenty teprve ve chvíli, kdy dojde k oplodnění vajíčka. 

V případě, že těhotenství plánujete, zvolte metodu s pomocí ověřených ovulačních testů, které vám pomohou spolehlivě určit plodné dny ze vzorku moči.

 

Kdy si udělat těhotenský test?

Test je nejlepší provádět zhruba 7 až 10 dní po datu poslední očekávané menstruace, kdy se vajíčko dostatečně uhnízdí ve stěně dělohy. Průkaznost testu je v tuto dobu nejspolehlivější.

K provádění testu se doporučuje použít ranní moč, kdy je koncentrace hCG nejvyšší.

Pozor na chybu v testování. Pokud testujete příliš brzy a v moči ještě není dostatek hCG hormonu nemusí dojít k jeho detekci a tedy test vyjde jako negativní. V takovém případě je dobré test opakovat za 3 až 5 dní.

 

Test je pozitivní, co dál?

V takovém případě doporučujeme návštěvu gynekologa, který potvrdí těhotenství. V průběhu čekání na potvrzení případně na termín ultrazvuku doporučujeme opakovat test, čárka testu by měla v případě pokračujícího těhotenství být velmi výrazná.

  • Pozitivní test - na testu se objeví dvě čárky (kontrolní a testovací),
  • Negativní test - zbarvení jedné (kontrolní) čárky,
  • Neplatný výsledek - nedojde k zabarvení ani jedné z čárek, nejlépe opakovat nový test.

S testováním vyčkejte až do doby, kdy se nedostaví očekávaná menstruace, nejlépe cca týden po. Dřívější testování, kdy se do těla nevyplaví dostatečné množství hCG, může ukázat nepřesné výsledky. 

 

Zapojte se do našeho věrnostního programu