Vitamín D pro děti

Vitamín D přispívá ke správnému fungování imunitního systému a jeho nedostatek může způsobit nepříjemná respirační onemocnění. Důležitý je rovněž pro správný růst a vývoj dětí.

Značka (0)
  • Hledám ...
  • Nebyly nalezeny žádní výrobci
 

Malé děti nemohou být vystavovány záměrně slunci, protože jejich obranné mechanismy v pokožce nejsou zcela vyvinuty. Ani z mateřského mléka nejsou miminka schopna přijmout dostatečné množství vitamínu D. Pro zdravý vývoj kostí u dětí je doplňování vitaminu D nejzásadnější v prvním roce života (jako prevence křivice). Zároveň vitamin D podpoří i jejich imunitu. Aktuální doporučení českých pediatrů pro děti do 12 měsíců je 400-500 IU vitaminu D denně (což obvykle odpovídá jedné kapce přípravku).

Miminkům a malým dětem předepisují pediatři vitamín D ve formě kapek (Vigantol). Některé maminky mohou pozorovat, že podávání vitamínu D působí jejich miminkům trávicí obtíže. Tato souvislost zatím nebyla vědecky prokázána a proto není v žádném případě vhodné vitamín D svévolně vysazovat! Raději se doporučuje zvolit jiný druh preparátu s obsahem vitamínu D (od značek Terezia nebo Jamieson).

Vitamin D je součástí i mnoha multivitamínových preparátů zpravidla pro děti od tří let - ve formě cucavých tablet či želatinových bonbonů. Obvykle je zde však vitamin D obsažen v nižších dávkách než v jednosložkových kapkách. Vitamin D3 je i součástí některých probiotických přípravků (Biopron, BioGaia), které zároveň upravují střevní mikroflóru.

 

Zapojte se do našeho věrnostního programu