Hubnutí, obezita

Pokud toužíme po dokonalé postavě nebo potřebujeme zhubnout pár kilo ze zdravotních důvodů pomůžou nám doplňky stravy podporující hubnutí. Aby však bylo hubnutí efektivní je třeba tyto přípravky kombinovat s vhodným jídelníčkem, dostatečným pitným režimem a pravidelným pohybem.

 

 

Značka (0)
  • Hledám ...
  • Nebyly nalezeny žádní výrobci
 

Hubnutí


Především začátek roku je čas předsevzetí a silnějších ambicí. Jedním z nejčastějších plánů bývá redukce váhy se snahou dostat se s kily na stejnou úroveň jako před Vánocemi, nebo dokonce ještě níže. Aby se takové přání podařilo zrealizovat, je obvykle nutná optimalizace stravovacích návyků a dostatek pohybu. Existují i přípravky, které mohou takové úsilí podpořit, nebo usnadnit.
Jednou ze základních tezí hubnutí je zrychlení metabolismu, který začne ve vyšší míře využívat vlastní zásoby a tím likvidovat přebytečná kila. V potravních doplňcích se za tímto účelem využívají především extrakty ze zeleného čaje nebo guarana, které bychom mohli najít například v přípravcích Bellasin, Bioaktivní duo slim nebo Lipoxal. Poslední jmenovaný obsahuje také extrakt pomerančovníku, který pomáhá snižovat chuť k jídlu, nebo L-karnitin, coby osvědčenou látku využívanou při formování postavy.
Dalším principem je omezení pocitu hladu, který využívá přípravek Obezin. Obsahuje patentovanou směs rostlinných polysacharidů (glukomanan, lněnou vlákninu) a spirulinu, které po požití nabobtnají v žaludku, až 100 krát zvětší svůj objem a vytvoří stabilní gel, který po smíšení s tráveninou zpomaluje trávení. Žaludek pak signalizuje plný obsah, čímž se zamezuje brzkému pocitu hladu.
Na principu odvodnění funguje například přípravek Forfemina Slim, která zároveň využívá již zmíněný extrakt z pomerančovníku a dále chrom, který pomáhá stabilizovat hladinu cukru v krvi.


Obezita

Obezita je považována za civilizační nemoc, a to i přestože mnozí kila navíc nepovažují za zdravotní problém. Nejčastěji se obezita určuje dle BMI indexu, jehož hodnota by se měla u každého pohybovat v rozmezí 18,5 až 24,9. Hodnota indexu nad 25 je již považována za nadváhu a hodnota indexu nad 30 za obezitu. Při nadváze dochází k nadměrnému hromadění tuku v těle, což představuje hlavní rizikový faktor pro vznik řady onemocnění (cukrovka, vysoký krevní tlak, zvýšená hladina cholesterolu, bolesti kloubů, dna a jiné).
K rozvoji nadváhy a obezity vede nadměrný příjem energie (tučné, sladké), nízká pohybová aktivita, hormonální nerovnováha a genetická zátěž. Léčba spočívá ve zdravé životosprávě, dostatku pohybu a může být podpořena i léky na hubnutí a doplňků stravy.

Zapojte se do našeho věrnostního programu