Imunita trávicího systému
Poruchy trávení (nadýmání, bolest břicha, žaludeční potíže, nechutenství, zácpa či průjem) trápí čas od času každého z nás. Poměrně často jsou tyto problémy způsobené nedostatkem správné střevní mikroflóry. Tento nedostatek lze poměrně snadno vyřešit podáváním probiotik.
Nejprodávanější
Střevní mikroflóra obsahuje kromě patogenních mikroorganismů i bakterie probiotické (především Lactobacily a Bifidobakterie), které v přiměřeném množství příznivě ovlivňují zdraví člověka. Během užívání antibiotik, při zásadní změně ve stravování či změně prostředí může dojít k narušení rovnováhy a je vhodné tyto bakterie do střeva doplnit pomocí doplňků stravy s obsahem probiotik.
Probiotické bakterie najdeme převážně v jogurtech, kefíru, tvrdém sýru a kysaném zelí. Do těla je můžeme podávat také pomocí doplňků stravy ve formě tobolek, tablet, prášků nebo kapek. Právě tekutá probiotika jsou vhodnou volbou pro děti nebo pro osoby, které mají potíže s polykáním tablet.
Kdy je potřebné užívat probiotika?
- pro obnovení střevní mikroflóry,
- při a po léčbě antibiotiky - během braní antibiotik je užívejte cca ve 2/3 intervalu léčby (pokud berete antibiotika po 12 hodinách, probiotikum užijte 8 hodin po antibiotiku),
- na posílení imunitního systému,
- pro správnou funkci trávicího systému,
- při problémech s cestovatelskými průjmy.