Lyzáty, enzymy

Bakteriální lyzáty jsou směsi bakterií. Pokud se tyto bakterie dostanou do styku s imunitním systémem, tak jej nabudí. Tělo pak lépe bojuje s probíhající infekcí. Lyzáty se do těla podávájí postupně a v malém množství a naše tělo na ně reaguje tak, jako kdyby nás ohrožovala infekce - vytváří protilátky. Dochází tak postupně ke zlepšování obranyschopnosti organismu. Používají se často pro zlepšení imunity se specifickým cílením (dýchycí cesty, močové cesty, dutina ústní, ...).

Značka (0)
  • Hledám ...
  • Nebyly nalezeny žádní výrobci
 

Bakteriální lyzáty se používají k aktivaci obranných imunitních mechanismů, pokud jsou oslabené (např. z důvodů špatné výživy, vyčerpanosti fyzické či psychické, ale hlavně u častých nebo déletrvajících bakteriálních infekcí - opakované angíny, záněty středouší, nosních dutin, zánětů průdušek, močových cest, kůže a podkoží).

Studie prokázaly, že podávání bakteriálních lyzátů má preventivní účinek na četnost a průběh infekcí u jedinců, u kterých byla tato četnost zvýšená (více jak 3 infekce za rok vyžadující léčbu ATB nebo klidový režim s absencí ve škole či v zaměstnání).

Znamená to, že bakteriální lyzáty je vhodné nasadit v období rekonvalescence po proběhlé infekci ke zlepšení regenerace imunitního systému a prevenci dalších opakování infekce anebo preventivně  (v období září-říjen) před obdobím zvýšené nemocnosti u jedinců, kteří v předchozím období trpěli zvýšenou nemocností.

U infekcí močových či kožních je vhodné dodávat bakteriální lyzáty delší dobu (6 - 12 měsíců).

Zapojte se do našeho věrnostního programu