Minerály

Kromě vitamínů potřebuje lidské tělo také dostatek minerálních látek a stopových prvků. Jejich příjem z potravy bývá obvykle dostatečný. Někdy však mohou nastat situace, kdy je potřeba minerály tělu dodat prostřednictvím doplňků stravy. Nedostatek minerálů se často projevuje jako únava, vyčerpání, snížená imunita, zhoršení kvality kůže, vlasů a nehtů.

Značka (0)
  • Hledám ...
  • Nebyly nalezeny žádní výrobci
 

Hořčík

Hořčík  (Magnésium) potřebuje každá naše buňka. Je nepostradatelný pro získávání energie v našem těle. Důležitý je jednak pro svaly a jejich kontrakce, stejně tak i pro přenos nervových vzruchů. Hořčík se nachází hlavně v kostech a zubech a také ve zmiňovaných svalech. Nedostatek hořčíku se projevuje např. podrážděností, náladovostí nebo svalovými křečemi.

Vápník

Vápník (Calcium) je důležitou součástí zubů a kostí. Je potřebný pro normální růst a vývin kostí u dětí. Je důležitý rovněž pro krevní oběh, srážlivost krve, správnou funkci svalů a trávení. Pro správné vstřebávání vápníku ze stravy je nepostradatelný vitamín D.

Železo

Železo je nezbytnou součástí červeného krevního barviva hemoglobinu. Hemoglobin je součástí červených krvinek, které přenáší kyslík jednotlivým buňkám našeho těla.
K nejčastějším příznakům nedostatku železa patří únava, poruchy soustředění, zimomřivost. Objevuje se rovněž onemocnění kůže a sliznic.

Zinek

Zinek je důležitý pro správnou funkci imunitního systému. Nezbytný je pro krásné vlasy, nehty a pleť. Mezi časté komplikace spojené s nedostatkem zinku řadíme záněty kůže, padání vlasů, lámavé nehty, průjem, zvýšená náchylnost k nemocem a problematické hojení ran.

Jód

Jód potřebuje naše tělo pro normální činnost štítné žlázy. Při jeho nedostatku může docházet ke změnám ve struktuře nebo funkci štítné žlázy. Kromě toho jód zlepšuje mentální funkce, zklidňuje nervy, zrychluje metabolismus, pomáhá spalovat přebytečné tuky, zlepšuje kvalitu kůže, nehtů, zubů a vlasů. Jód je také známý pro své silné dezinfekční účinky.

Chrom

Chrom se v lidském těle nachází pouze v malém množství, proto patří mezi stopové prvky. Chrom pomáhá udržet optimální hladinu cukru v krvi. Velký nedostatek chromu tedy vede k vysokému obsahu cukru v krvi. Také se může běžně projevovat bolestmi hlavy, únavou, depresí a podrážděností.

Draslík

Draslík se podílí na správném fungování nervové soustavy, svalů (hlavně srdečního svalu) a udržení normálního tlaku krve. Nedostatek draslíku v těle se projevuje zejména jako slabost, únava, svalové křeče a zácpa. Dalším projevem může být také zvýšený krevní tlak, což s sebou nese riziko pro kardiovaskulární systém.

Zapojte se do našeho věrnostního programu