Stres

Stres představuje reakci organismu na mimořádné zátěžové situace, které mohou mít psychický i fyzický charakter.

Určitě je dobré stresovým okamžikům předcházet, např. dobrou organizací práce a času. Je potřeba dodržovat zdravý životní styl čítající pestrý a pravidelný jídelníček, dostatek kvalitního spánku i pravidelný pohyb. Právě při sportu se totiž vyplavují hormony, které uklidňují a nabíjejí. Dobrým prostředkem k předcházení stresu je rovněž relaxace a meditace.

V neposlední řadě se pak nabízí celá řada přírodních látek obsažených v doplňcích stravy. Jedná se převážně o extrakty z meduňky, mateřídoušky, kozlíku a třezalky, které pomáhají zklidňovat a podporují spánek. Jako „antistresový minerál“ je často označován hořčík. Ten přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání.

Značka (0)
  • Hledám ...
  • Nebyly nalezeny žádní výrobci
 

Meduňka lékařská (Melissa officinalis) je bylinka známá pro svůj uklidňující účinek. Podporuje dobrý spánek a působí proti nadměrnému stresu. Obsahuje uklidňující látky, jako je citronellal, citral nebo karyofylén, dále pak ceněné třísloviny a flavonoidy.

Kozlík lékařský (Valleriana officinalis) se tradičně používá jako uklidňující prostředek, ke zklidnění nervů, stresového vypětí. Napomáhá také normální činnosti kardiovaskulárního systému a normálnímu trávení.

Chmel otáčivý (Humulus lupulus) je výborným prostředkem na úzkost a nespavost. Obsahuje sedativní látku metyl-butendiol. Dalšími látkami jsou humulin a lupulin. Lupulin tlumí činnost mozkové kůry, zpomaluje srdeční činost a uvolňuje napětí. Chmel je vhodné použít při silném nervovém vypětí, či panickém záchvatu. Napomáhá normalizovat pochody v těle. Tělo i psychika se tak může efektivněji zregenerovat. Chmel má také uklidňující vliv na trávicí trakt.

Mučenka pletní (Passiflora incarnata) velmi efektivně a dlouhodobě napomáhá k uvolnění a zklidnění mysli, aniž by způsobovala únavu. Ulevuje při stresu, neklidu a nervovém napětí.

Levandule lékařská (Lavandula angustifolia) působí příznivě při depresích a stresových zátěžích, uvolňuje napětí a navozuje pocit relaxace. Podporuje rovněž dobré trávení. Bylinka má mj. také antibakteriální účinky a lze ji použít jako dezinfekční prostředek.

Třezalka tečkovaná (Hypericum perforatum) obsahuje hypericin, což je látka povzbuzující náladu. Extrakt z třezalky je vhodný užívat při únavě, stresu, nespavosti, úzkostných stavech či žaludečních neurózách.

Zapojte se do našeho věrnostního programu