Krev a krvetvorba

Krvetvorba je proces zcela nezbytný pro správné fungování našeho organismu. Je to proces, při kterém se tvoří krevní buněčné složky (patří sem červené a bílé krvinky a krevní destičky). Krevní buňky pocházejí z valné většiny z kostní dřeně a jejich hlavním úkolem je roznášet kyslík, živiny, vitamíny a hormony po celém těle. Krev je jedna z nejdůležitějších složek v našem těle a je zodpovědná za transport kyslíku, který je nezbytný pro správný chod našeho těla. Krev je zodpovědná také za termoregulaci a podílí se samozřejmě i na imunitní reakci.

Značka (0)
  • Hledám ...
  • Nebyly nalezeny žádní výrobci
 

Chudokrevnost se projevuje únavou a celkovou slabostí, bledostí. Dalším typickým projevem chudokrevnosti bývá bušení srdce a dušnost. Snížená krvetvorba se může projevit i bolestmi hlavy, nechutenstvím, obtížemi při polykání, potížemi s vylučováním – zácpa nebo průjem. Chudokrevní lidé mohou pociťovat hučení v uších, mívají problémy se soustředěním nebo bývají nadměrně podráždění nebo naopak apatičtí. Mohou se objevovat krvácivé afty v ústech nebo na jazyku, bolavé ústní koutky apod.
Schopnost krvetvorby se však s přibývajícím věkem zpomaluje. Naštěstí existují možnosti pro podporu krvetvorby. Vzniku chudokrevnosti můžete předejít pestrou stravou se zastoupením optimálního množství: železa, kyseliny listové, vitamínů skupiny B. Udržovat krvinky v rovnováze pomáhají také vyšší dávky vitamínu C.

Zapojte se do našeho věrnostního programu