Játra a žlučník

Játra jsou našim největším vnitřním orgánem a největším detoxikačním orgánem. Játra mají v našem těle nenahraditelnou úlohu - filtrují krev po trávení, detoxikují, metabolizují tuky a léky. Dale tvoří žluč, která je důležitá při trávení mastných a tučných jídel. Žlučník je malý orgán, který se nachází pod játry, a slouží k uskladnění vytvořené žluči.

Značka (0)
  • Hledám ...
  • Nebyly nalezeny žádní výrobci
 

Onemocnění jater může být dědičné nebo může být způsobené různými faktory - viry, alkohol, obezita. Nejlepší prevencí onemocnění jater je dodržování zdravého životního stylu - zdravá strava, omezení alkoholu, a udržování normální tělesné hmotnosti. Pozitivní vliv na játra mohou mít doplňky stravy s obsahem přírodních látek s antioxidačním účinkem. Jedná se o přípravky s obsahem Ostropestřce mariánského, kurkuminu či Chlorelly.

Žlučník slouží k uskladnění žluči, která vzniká v játrech. Žluč je důležitá pro trávení tuků v tenkém střevě. Pokud žlučníku nefunguje dostatečně (projeví se jako bolestí v pravém podžebří po těžkém, tučném, smaženém jídle, nebo třeba po česneku či čokoládě), je nezbytné vylučování žluči podpořit. K tomuto účelu se využívají látky s tzv. choleretickým účinkem (zvyšují vylučování žluči), jako je např. artyčok, pampeliška, heřmánek, kurkuma, třezalka, máta a řepík.

Zapojte se do našeho věrnostního programu