Vitamíny pro zdravou pokožku

Krásné pleti docílíme jednak používáním vhodných kosmetických prostředků, ale také užíváním vybraných vitamínů, které podpoří pevnost a pružnost pokožky a rovněž zabrání vzniku nežádoucích vrásek. Pro krásnou pokožku jsou vhodné přípravky s obsahem betakarotenu či zinku.

Značka (0)
  • Hledám ...
  • Nebyly nalezeny žádní výrobci
 

Betakaroten


Betakaroten je provitaminem A (v organismu se mění na vitamín A). Je to jeden z mnoha karotenoidů, což jsou přírodní barviva zodpovídající za barevnost ovoce a zeleniny, ale také třeba vaječného žloutku. Betakaroten funguje jako antioxidant, který se podílí na ochraně kůže proti poškození slunečním zářením a také podporuje obranyschopnost organismu. Při příjmu vyšších dávek se betakaroten hromadí v kůži a způsobuje její oranžové zbarvení. Jednorázové předávkování betakarotenem nemá prakticky žádné negativní účinky. Pokud to ale s betakarotenem přeháníte pravidelně může dojít k zabarvení kůže do oranžova, které zmizí po snížení dávek.
Betakaroten se nachází zejména v rostlinných zdrojích především ve žlutooranžovém a tmavězeleném ovoci a zelenině (meruňky, švestky, ananas, broskve, mrkev, petrželová a celerová nať, rajčata, paprika, špenát, kopr).


Zinek


Zinek chrání pleť před působením volných radikálů, čímž přispívá k ochraně před předčasným stárnutím buněk. Zároveň je nezastupitelným prvkem při léčbě akné, neboť zmírňuje zánět, potlačuje růst bakterií a snižuje aktivitu mazových žláz.
Zinek je nezbytný pro syntézu kolagenu, což je hlavní prvek pojivových a podpůrných tkání. Podílí se dále na regeneračních a hojivých procesech. Příznivě působí při léčbě odřenin, popálenin, proleženin ale také při hojení vředů.
Příznivě působí proti vypadávání vlasů, ovlivňuje přirozenou hydrataci, a tak vlasy zůstávají nádherně lesklé a zdravé.
Zinek pomáhá chránit i nehet a nehtové lůžko. Pomáhá rovněž při léčbě nepříjemných nehtových plísní. Nedostatek zinku se na nehtech projeví bílými tečkami a liniemi.
Přírodním zdrojem zinku jsou ovesné vločky, vlašské ořechy, dýňová semena, mandle, pšeničné klíčky, fazole, játra, tmavé maso, vejce, mléčné výrobky a mořští živočichové.
Doporučená denní dávka zinku se pohybuje kolem 12-15 mg pro dospělé a mladistvé, kolem 5-10 mg pro děti do 10 let a kolem 16-19 mg pro těhotné ženy. Zásobit tělo dostatečným množstvím by v případě vyvážené stravy nemělo být problém. Denní dávku je možné zvýšit až na 50 mg, což se doporučuje zejména alkoholikům, diabetikům a sportovcům. Předávkování zinkem přijímaným z běžné stravy je téměř nemožné, protože ho naše tělo poměrně dost samo vyloučí. Ke zvýšení hladiny zinku může dojít v případě podávání zinku ve formě potravinových doplňků stravy ve vysokých dávkách.

Zapojte se do našeho věrnostního programu