530 330 631 Po-Pá 7:00 - 16:30
0 ks 0 Kč
Úvod Poradna Věrnostní program Obchodní podmínky Články o zdraví Kontakt
Registrace Přihlášení
Věrnostní program
Kategorie vaše potíže
akční nabídka

Přípravky proti blechám

BLECHA - opravdová hrozba, nebo jen parazit způsobující nepříjemné svědění

Přípravky proti blechám a odčervení

Většina chovatelů věnuje pozornost zejména klíšťatům a možnostem prevence, která jejich domácí mazlíčky před těmito parazity ochrání. Stejně nepříjemné a zejména nebezpečné jsou ale i blechy, které jsou nejaktivnější v období od září do listopadu. Nejúčinnější ochranou před blechami u domácích mazlíčků je důsledná prevence, která je vždy jednodušší a účinnější než následné odblešování zvířete a jeho okolí. Spolu s pravidelnou prevencí před blechami by chovatelé měli myslet také na souběžně provedené odčervení domácího mazlíčka, a to alespoň 1x za 3 měsíce. Blechy jsou totiž mezihostitelem nebezpečného vnitřního parazita – tasemnice.

Měl váš domácí mazlíček blechy? Pak pozor i na tasemnici!

Blecha je nebezpečná zvířatům a lidem také tím, že je mezihostitelem vnitřního parazita tasemnice. K jejímu přenosu na dítě či dospělého stačí jen jedno přátelské olíznutí nedostatečně chráněného psa či kočky a blecha, která ulpěla na tlamě zvířete, může rázem putovat i do těla lidského. Chovatelé by tedy měli po odblešení zvířete zajistit také jeho odčervení.

Pravidelné odčervování má smysl!

Řada Drontal je určena pro léčbu parazitárních infekcí vyvolaných oblými a plochými červy, kteří mohou trápit každého psa i kočku. Pro štěňata je určena Drontal JUNIOR perorální suspenze, která se aplikuje dle daného schématu. Pro dospělé psy jsou v nabídce chutné odčervovací tablety s masovou příchutí Drontal Dog Flavour 150/144/50 mg a pro velká psí plemena Drontal Plus fl avour 35 kg. Tyto dva přípravky řady Drontal navíc pomáhají při potlačení infekcí vyvolaných prvoky Giardia. Dospělé zvíře je potřeba odčervovat pravidelně alespoň jednou za 3 měsíce. Koťatům a dospělým kočkám je možné podávat speciálně tvarované Drontal tablety, které zvíře účinně zbaví tasemnic, škrkavek i měchovců.

Níže uvedené přípravky hubí dospělé blechy a jejich larvální stádia – ta hynou i v blízkém okolí ošetřeného zvířete.získej 3 000 kreditů Nechci slevu na nákup, raději si připlatím.