Poradna

Vaše zdraví je pro nás na prvním místě. Nasloucháme vám a respektujeme vaše přání týkající se péče o zdraví.

Ať už potřebujete pomoci s výběrem vhodného léku, doplňku stravy či vitamínu, naši lékárníci jsou tu pro vás! Poradí vám nejen s klasickými léčivy, ale mají zkušenosti i s přírodní léčbou, bylinnou terapií, Bachovými esencemi či homeopatií.

Zeptejte se našeho lékárníka

Splněno
Vyplňte Vaše jméno
Splněno
Vložte validní email
Musíte vyplnit Zprávu
Splněno
Zaškrtněte prosím souhlas GDPR
13. Červen 2023
Dobrý den ,manželka trpí bolestmi v oblasti bederní páteře, i slabou neuropatií nohou. Neurolog ji doporučil Revitanerv Strong. Užívá mimo jiné i Eliquis.Je to vhodná kombinace ? Není vhodnější MILGAMMA N ? Děkuji za odpověď. Vinkler Jan
Odpověď lékárníka:

Dobrý den, Revitanerv Strong obsahuje extrakt z Ginkgo biloby, který by se neměla užívat zároveň s léky na ředění krve. Vhodnější variantou bude Vámi zmiňovaná Milgamma N nebo přípravek Aneurox, který má obdobné složení jako Revitanerv, avšak neobsahuje Ginkgo bilobu.

https://www.prvni-lekarna.cz/aneurox-600-pharmasuisse-tbl-30

S pozdravem Mgr. Radka Kohoutková

3. Červen 2023
Mám zrihlene dihani a skrs to ne mužem spát co mám dělat jak to léčit
Odpověď lékárníka:

Dobrý den,

zrychlené dýchání se neobjevuje bez důvodně. Sám o sobě nebude onemocněním, ale spíš příznakem jiných potíží. Jelikož může naznačovat celou řadu možných potíží včetně těch závažných, rozhodně doporučuji navštívit lékaře, aby stanovil řádnou diagnózu a tu léčil.

Děkujeme za Váš dotaz,

s pozdravem

Mgr. Jan Justra

16. Květen 2023
dnes jsem si u Vaší společnosti objednala oční kapky Vizik - alergie - za 98,- kč, prosím o radu - zda tento druh kapek také zvlhčuje oko? Děkuji Soukupová Praha
Odpověď lékárníka:

Dobrý den,

Ano, díky obsahu kyseliny hyaluronové má také zvlhčující účinek na oko.

Děkujeme za Váš dotaz,

s pozdravem

Mgr. Jan Justra

8. Květen 2023
Drontal Dog Flavour 150/144/50mg psy tbl.2,je prosím tento příptavek pro psa na odčervení každé tři měsíce? děkuji
Odpověď lékárníka:

Dobrý den, jedná se o tablety na odčervení psů, užívá se 1 tableta na 10 kg živé hmotnosti zvířete. Na 2-5 kg lze podat polovinu tablety.

S pozdravem Mgr. Radka Kohoutková

7. Květen 2023
Dobrý den,měl bych prosbu.Moje panidostala pásový opar 29 března používala léky a masti ale k dnešnímu dni sice již nemá žádné strupy ale zůstávají jí stále začervenalé fleky a trpí dost značnými bolesti i v oblast třísel a břicha(měla opar v bederní oblasti).Prosím není něco co by pomohlo z oblasti Homeopatik.Děkuji.Václav.
Odpověď lékárníka:

Dobrý den, pokud jsou bolesti silné, řešila bych situaci s ošetřujícím lékařem, k léčbě se používají léky k tlumení bolesti nervového původu, protože herpetická neuralgie patří mezi neuropatické bolesti. Při nedostatečném účinku běžných analgetik je vhodné co nejdříve zahájit léčbu adjuvantními analgetiky.

co se týče homeopatie, dalo by se doporučit následující:

- pokud po léčbě v místě oparu přetrvává pocit pálení: použijeme Arsenicum album

- po léčbě v místě oparu přetrvává pocit bolesti ( jako by tam bylo "živé maso") a ochrnutí: podáváme Causticum AKH 

- při pocitu mravenčení a bolesti, která vystřeluje podél nervové dráhy: podáváme Hypericum perforatum nebo Hypericum perforatum AKH

S pozdravem Mgr. Radka Kohoutková

28. Duben 2023
Může se u vás platit benefitní kartou Edenred? Děkuji
Odpověď lékárníka:

Dobrý den, bohužel uplatnit benefitní kartu není možné viz. obchodní podmínky.

S pozdravem Mgr. Radka Kohoutková

26. Duben 2023
Dobrý den, prosím o radu.... je lepší si objednat magnesium v tabletkách nebo magnerot... chci užívat preventivně... špatně spím a zrovna nejsem moc psychicky v pohodě... tak zkouším, co by pomohlo...děkuji za odpověď
Odpověď lékárníka:

Dobrý den, magnesium je dobrá volba, ale přidala bych k tomu ještě vitamín B6, tuto kombinaci nabízí např. doplněk stravy Magne B6 Forte Plus - obsahuje navíc i extrak z rozchodnice růžové (Rhodiola rosea), která napomáhá organismu lépe odolávat stresu.

https://www.prvni-lekarna.cz/zbozi/3730067/magne-b6-forte-plus-tbl-30

S pozdravem Mgr. Radka Kohoutková

20. Duben 2023
Dobrý den, léčím se s psoriázou a letím k moři. Chci si u Vás objednat Eucerin Sungel 50 a Daylong SPF 50 plus 25. Používala jsem i Actinica Lotion. Prosím o radu při výběru. Děkuji Hartmanová
Odpověď lékárníka:

Dobrý den, slunce je pro většinu lidí s lupénkou prospěšné, když budete dodržovat důležitá opatření. Ochranný faktor by měl být nejméně 30 a měl by chránit proti UVA i UVB záření. Vyberte si takový, který kůži nebude dráždit. Neměl by obsahovat příliš chemických látek, syntetický parfém, barviva ani konzervační látky.

Od firmy Eucerin Sun doporučuji řadu sensitive (pro citlivou pokožku):

https://www.prvni-lekarna.cz/zbozi/4878428/eucerin-sun-mleko-na-opal-sensitive-spf50-150ml

https://www.prvni-lekarna.cz/zbozi/3603546/eucerin-sun-opalovaci-krem-na-oblicej-spf5050ml

nejvyšší ochranu poskytuje Eucerin Sun Actinic control:

https://www.prvni-lekarna.cz/zbozi/4563426/eucerin-sun-actinic-control-md-spf100-80ml

Firma Daylong, opět řada pro citlivou pokožku:

https://www.prvni-lekarna.cz/zbozi/4753324/daylong-face-sensitive-spf50-50ml

https://www.prvni-lekarna.cz/zbozi/4753357/daylong-sensitive-gel-creme-spf50-100ml

Výběr nechám na Vás a Vašich předchozích zkušenostech s uvedenými přípravky.

S pozdrevem Mgr. Radka Kohoutková

 

 

17. Duben 2023
Dobrý den, jsem váš registrovaný zákazník. Manžel za týden nastupuje ozařování 33 dávek (karcinom oropharyngu). Onkoložka doporučila během ozařování Caphosol nebo Gelclair. Co byste preferovali nebo doporučíte i něco jiného? Tento lék asi není na předpis? Děkuji Táňa
Odpověď lékárníka:

Dobrý den, oba prostředky fungují podobným mechanismem. Neuděláte chybu ani u jednoho z nich. Momentálně je dostupný pouze prostředek Gelclair orální gel ve formě sáčků, Caphosol je ve výpadku. Gelclair vytváří ochranný film, který zabráňuje podráždění a přispívá k rychlé úlevě od bolesti v dutině ústní. Jedná se o přípravek dostupný bez lékařského předpisu.

S pozdravem Mgr. Radka Kohoutková

16. Duben 2023
Dobrý den! Chtěla bych se zeptat: Můj partner užívá už dva roky lék Vessel Due F 2 x l tabletka denně na posttrombotický syndrom. Měl před dvěmi lety trombozu po covidu. Občas mu naběhne žíla na noze a občas ho bere do té nohy křeč. Při užívání tohoto léku se občas objeví vedlejší účinky: pálení žáhy a vše se hůře hojí např. po zranění apod. Může se tento lék užívat i dlouhodobě? Nevadí vedlejší účinky?? Děkuji za odpověď.
Odpověď lékárníka:

Dobrý den, lék je určen k dlouhodobému užívání, uvedené nežádoucí účinky nejsou důvodem k vysazení léku, GIT obtíže navíc mohou i nemusí s lékem Vessel Due F souviset. Nežádoucí účinky musíte hlásit ošetřujícímu lékaři, ten pak rozhodne jestli, je lék pro pacienta vhodný či nikoliv.

S pozdravem Mgr. Radka Kohoutková

Zapojte se do našeho věrnostního programu