Léky na zvracení a nevolnost

Zvracení a nevolnost může mít celou řadu příčin od těch banálnějších, jako jsou dietetické chyby a cestovní nevolnosti, takzvané kinetózy, až po závažnější infekce nebo jiné potíže. Varovným signálem je přítomnost krve - v takovém případě je potřeba vyhledat lékařskou pomoc.

 

Značka (0)
  • Hledám ...
  • Nebyly nalezeny žádní výrobci
 

Nevolnost je pocit na zvracení a často samotnému zvracení také předchází. Termín zvracení znamená vypuzení obsahu žaludku ústy ven z těla. Příčin nevolnosti je mnoho a v řadě případů lze tomuto stavu předejít s pomocí vhodných preventivních opatření.

Léčba nevolnosti a zvracení

Léky na předpis

Látky s antiemetickým účinkem (potlačující pocit na zvracení a zvracení) patří do velice rozdílných skupin léčiv. Jsou to léky, jejichž podávání je v rukou lékaře a je možné v případě, že je známa příčina zvracení.

 

Volně prodejné léky

Jako volně prodejné jsou léky podávané při pocitu na zvracení a zvracení, které doprovází cestování (tzv. kinetózy). Použití léků u těchto kinetóz může být i preventivní, tj. například půl hodiny až hodinu před jízdou. Ve volném prodeji jsou k dispozici velmi účinné léky, které jsou vyzkoušeným, osvědčeným prostředkem nejen na obtíže z dopravních prostředků, a to i pro děti od dvou let věku. Mohou být i ve formě žvýkaček. Jako příklad lze uvést Kinedryl.

 

Přírodní a doplňková léčba

Používají se přípravky s obsahem výtažku z rostliny zázvorovníku lékařského. Zázvor zlepšuje trávení, působí proti zvracení a nevolnosti nejenom při cestování. Preventivně lze zmírnit nevolnost studeným obkladem na čelo a hlubokým dýcháním.Vyhýbejte se silným a nepříjemným pachům, které mohou nevolnost a zvracení vyvolat (tabákový kouř, zápach chemických prostředků nebo silných parfémů). Po zvracení nejméně dvě hodiny nic nejezte, ale pijte po malých doušcích nejlépe vlažný bylinkový čaj nebo minerální vodu, která současně nahrazuje i ztrátu solí.

Zapojte se do našeho věrnostního programu