Přípravky proti parazitům

Nejen s příchodem jara může nastat nárůst aktivity parazitů jako jsou blechy a klíšťata a tím i zvýšené riziko pro zvířata i lidi. Klíšťata a blechy mohou být nositeli různých nemocí, které mohou mít vážné dopady na zdraví domácích mazlíčků i lidí. Krom toho že těmito parazity jsou ohroženi Vaši mazlíčci ,tak tím že je chráníte, chránite i sebe,  klíště se totiž nemusí přisát na psa nebo kočku, ale jednoduše odpadne doma a najde si jiného hostitele.

Značka (0)
  • Hledám ...
  • Nebyly nalezeny žádní výrobci
 

Vnejší antiparazitika

existuje několik forem vnějších antiparazitik, které můžete použít k ochraně svých domácích mazlíčků před blechami, klíšťaty a dalšími vnějšími parazity.

Zde jsou některé z hlavních forem:

  • Obojky: Antiparazitní obojky jsou nositelné přípravky, které se nasazují kolem krku zvířete. Obsahují chemické látky, které se postupně uvolňují do srsti a kůže a působí jako ochrana proti blechám, klíšťatům a dalším parazitům. Obojky bývají účinné po delší dobu, obvykle několik týdnů až několik měsíců.
  • Spot-on pipety: Tyto přípravky se aplikují na kůži domácího mazlíčka, obvykle mezi lopatkami. Obsahují chemické látky, které se postupně vstřebávají do kůže a zajišťují ochranu před parazity. Spot-on pipety bývají účinné proti různým typům parazitů a mohou být aplikovány měsíčně.
  • Tablety: Některé antiparazitické tablety jsou určeny k perorálnímu podání zvířeti. Obsahují léčivé látky, které zabíjejí parazity, když se paraziti pokusí přisát na zvíře. Tyto tablety mohou působit rychle a mohou být účinné proti různým parazitům.

Vnitřní antiparazitika

se podávají domácím zvířatům ústy, jako tablety, pasty nebo kapky.

Tato antiparazitická léčiva se zaměřují na ochranu zvířat před vnitřními parazity, jako jsou červi, protozoa a jiní mikroorganismy.

  • Tablety: Antiparazitické tablety jsou podávány perorálně a obsahují léčivé látky, které cíleně zabíjejí nebo eliminují vnitřní parazity v trávicím traktu zvířete. Tyto tablety mohou být podávány buď preventivně jako součást pravidelného antiparazitického režimu, nebo léčebně, pokud je již zvíře napadené vnitřními parazity.
  • Pasty: Antiparazitické pasty jsou další formou léků, které se podávají ústy. Pasty mohou být vhodné pro zvířata, která by mohla mít problém s polykáním tablet. Pasty se obvykle dávkují na základě hmotnosti zvířete a obsahují léčivé složky pro kontrolu vnitřních parazitů.
  • Kapky: Některá antiparazitická léčiva jsou dostupná ve formě kapky, která se přidává do jídla zvířete. Kapky mohou být vhodné pro zvířata, která mají problémy s užíváním tablet.

 

Vnitřní antiparazitika jsou důležitá pro udržení zdraví domácích zvířat, protože vnitřní parazité mohou způsobit různé problémy, včetně zažívacích potíží a ztráty živin.

 

 

Zapojte se do našeho věrnostního programu