Gynekologické potíže
Gynekologické problémy mohou postihnout ženy v různých životních fázích a mohou mít negativní dopad na jejich kvalitu života. Znát příznaky a dostupné možnosti léčby je klíčové pro udržení zdraví.
Nejčastější gynekologické potíže
Menstruační problémy: Bolestivá a nepravidelná menstruace se týká mnoha žen. Bolestivost lze řešit celou řadou léku na bolest. Řada potíží může být způsobena hormonální nerovnováhou. Bylinné doplňky, jako je například Fytofem PMX, mohou pomoci vyrovnat hormonální nerovnováhu.
Urogenitální syndrom: Jedná se o smíšené vaginální a močové infekce. Časté močení, pálení či bolest při močení mohou naznačovat infekci močových cest, nicméně objevuje se i podráždění vaginální oblasti - obojí s nejasnou příčinou. Doporučuje se také dostatečný pitný režim a užívání kombinace vaginálních probiotik ke zlepšení vaginální mikroflóry, přípravků s D-manosou a zdravotnický prostředek Gynimun Rapid.
Vaginální Infekce: Nepříjemný svědění, pálení nebo výtok mohou být známkou vaginální infekce, jako je kvasinková infekce nebo bakteriální vaginóza. Léčba zahrnuje zvýšenou hygienu a antimykotické přípravky, popřípadě lékařem předepsaná antibiotika nebo další léky. Z volně dostupnách antimykotik lze nabídnout například Gyno-pevaryl nebo Canesten Gyn Combi Pack. Možností jsou také výplachy Rosalgin.
Menopauza: Klimakterium a menopauza přináší hormonální změny, které mohou vést k návalům horka, nespavosti, vaginální suchosti a dalším potížím. Lékař může předepsat hormonální terapie, mezi volně dostupné přípravky patří bylinné doplňky stravy, například s obsahem červenýho jetele, šalvěje a dalších, nebo lék Menofem.
Antikoncepce: Antikoncepce je souhrnné označení metod k zabránění početí. Obvykle se jedná o preventivní metodu, nicméně ve výjmečných případech lze použít také nouzovou antikoncepci, která se užívá až po pohlavním styku.