Léky na bradavice

Bradavice se nejčastěji objevují při oslabení imunity. Ve většině případů jsou dopady pouze estetické, nicméně se může stát, že se objeví na ploskách nohou, kde působí nepříjemným až bolestivým dojmem při došlapu. Kromě chirurgického řešení a vypalování tekutým dusíkem se používají i kožní roztoky na potírání, například Duofilm.

Značka (0)
  • Hledám ...
  • Nebyly nalezeny žádní výrobci
 

Bradavice pravá, známá také jako verruca vulgaris, je nejčastějším typem bradavic a vyskytuje se na kůži lidí. Jsou způsobeny lidským papilomavirem (HPV) a patří do skupiny nízko rizikových virů. Tyto bradavice jsou benigní, což znamená, že nejsou zhoubné, ale mohou být nepříjemné a kosmeticky rušivé.

Vznik bradavic pravých je způsoben vniknutím viru do epidermis, což je vnější vrstva kůže. Virová infekce způsobuje nekontrolovaný růst kožních buněk, který vytváří charakteristické hrbové útvary na kůži. Bradavice pravá se obvykle vyskytují na rukou, prstech, nohou a kolenech, ale mohou se objevit i na jiných částech těla.

Nakazit se HPV, který způsobuje bradavice, může být snadné. Virus se přenáší z člověka na člověka prostřednictvím přímého kontaktu s infikovanou kůží nebo předměty, které měl infikovaný člověk v ruce (např. ručník, houbička apod.).

 

Existuje několik možností léčby bradavic pravých

  • Lokální léky: Na trhu jsou dostupné přípravky obsahující kyselinu salicylovou nebo místní anestetika, které mohou pomoci odstranit bradavice.
  • Kryoterapie: Léčba, při které je bradavice zmražena tekutým dusíkem, což vede k jejímu odumření.
  • Elektrokauterizace: Metoda využívající elektrický proud k odstranění bradavice.
  • Laserová terapie: Použití laseru k odstranění bradavice.
  • Chirurgické odstranění: V případě velkých nebo odolných bradavic může být nutné provést chirurgický zákrok.

Zapojte se do našeho věrnostního programu