Léky na nervový systém

Nervový systém dělíme na centrální část, kterou tvoří mozek a mícha a na periferní, zasahující zbytek těla.

Existuje široká paleta léků, které pomáhají s nespavostí, závislostí na kouření, stresem a úzkostí, zapomínáním, ale i s brněním končetin a regeneraci nervů při jejich poškození.

 

 

Značka (0)
  • Hledám ...
  • Nebyly nalezeny žádní výrobci
 

Oblasti samoléčby nervové soustavy

Nemoci týkající se nervové soustavy obvykle patří kompetencí lékaře, nicméně i zde je prostor pro samoléčení. Jedná se zejména o lehčí nebo začínající potíže a zároveň pouze o některé oblasti:

  • Paměť slouží k uchovávání, ale také vyvolávání informací. S postupem věku se obvykle její fungování zhoršuje, nicméně podpořit soustředění a paměť někdy chtějí i mladí lidé, zejména pokud se učí na nějakou zkoušku. Mezi populární cesty patří užívání extraktu Ginkga, který obsahuje například Tebokan.
  • Spánek je nezbytný pro fyzickou i psychickou regeneraci a jeho nedostatek se projevuje celou řadou příznaků. Nejčastěji bývá narušen stresem a nevhodným životním stylem. Mezi oblíbené léky navozující zklidnění a usnadňující usínání patří nenávykový přípravek Persen.
  • Stres je odpověď organismu na zátěžové situace. Při trvalém vystavení stresu se mohou objevovat somatické i psychické potíže. Psychicky se manifestuje jako úzkost nebo deprese, mezi fyzické projevy zase nejčastěji patří bušení srdce, průjem, svalová ztuhlost, slabost, bolesti břicha a podobně. Mezi nejčastěji preventivně používané přípravky patří Magne B6, který zlepšuje celkovou odolnost vůči stresu.
  • Během kouření se uvolňuje nikotin, který je zodpovědný především za psychické účinky, včetně vzniku závislosti. Uvolňuje se ale i řada dalších toxických látek, které přispívají k fyzickým obtížím - onemocnění dýchacích cest, kardiovaskulárního systému, nebo vzniku rakoviny. Pro usnadnění odvykání kouření existuje celá řada přípravků, které především pomáhají tlumit závislost na nikotinu.

Zapojte se do našeho věrnostního programu