Léky na oči

Rozumem a obezřetností je nutné přistupovat ke každé formě samoléčby, a to platí i pro oční problémy. I když můžeme v některých případech použít volně prodejné přípravky, je důležité mít na paměti, že vážné oční problémy bych měl posuzovat a léčit odborný oční lékař (oftalmolog).

Značka (0)
  • Hledám ...
  • Nebyly nalezeny žádní výrobci
 

Mezi nejběžnější oční problémy, které můžeme často řešit patří následující:

  • Zánět spojivek (konjunktivitida) – asi každý zná zarudlé oční spojivky a svědění očí, někdy doprovázené ranním výtokem. Lehčí případy je možné léčit očními kapkami s dezinfekčním účinkem, například Ophthalmo-Septonexem.
  • Suché oko – takzvaný syndromem suchého oka je nejčastěji způsoben poškozením slzného filmu. Může se tak stát nedostatečnou tvorbou slz, únavou při snížené frekvenci mrkání (například po delší době čtení, dívání do počítače nebo na televizi), popřípadě nesprávným složením slz. Existuje mnoho očních kapek, které tento problém řeší - obecně se nazývají umělé slzy. Patří mezi ně například kapky z řady Hylo (např. Hylo Comod), Ocutein sensitive plus, Hyal-drop, nebo Evotears.
  • Blefaritida (zanícené okraje očních víček) – zarudlý a ztluštělý okraj očních víček, často doprovázený vypadáváním řas. Přestože je nutná konzultace s lékařem, každodenní léčba bude pravděpodobně hlavně na vás – pečlivé čištění tampony a jemné vymačkávání hnisavého obsahu zanícených žlázek. Na čištění očních výček se používá například Blephagel
  • Ekzém na kůži v okolí očí vyvolaný například nevhodnou kosmetikou – většinou postačí vyvarovat se nového produktu (mýdlo, make-up), který ekzém vyvolal. V případě alergické reakce je možné použít antihistaminika (protialergické léky). Při dlouhotrvajících nebo silných potížích je vhodné vyhledat lékaře.
  • Cizí těleso v oku – Jako první pomoc se můžeme pokusit odstranit jej proudem vody nebo například cípem kapesníku. Pokud se však těleso nepodaří brzy odstranit, je třeba vyhledat lékaře, než dojde k poškození oka. Pro vypláchnutí oka je vhodné používat roztoky (oční vody) na vypláchnutí oka, nejčastěji Ocutein sensitive nebo Occusept. Součástí balení je o vanička na vyplách oka.

Zapojte se do našeho věrnostního programu