Teplota u dětí

Zvýšená teplota u dětí má svá specifika. Vzhledem k menšímu a méně vyzrálému organismu jsou děti náchylnější na dehydrataci. V takovém případě se může jednat až o život ohrožující stav.

Značka (0)
  • Hledám ...
  • Nebyly nalezeny žádní výrobci
 

Fyzikální terapie horečky

U dětí řešíme horečku, tedy tělesnou teplotu nad 38°C téměř vždy. Základem terapie je podávání dostatku tekutin, jelikož jsou děti, zvláště pak s nízkou váhou a kojenci velmi náchylní na dehrydrataci. Zvýšenou pozornost je potřeba obzvláště při dalších ztrátách tekutin, jako je průjem, zvracení nebo pokud je vysoká venkovní teplota. Snažíme se zabránit přehřátí, ale také prochladnutí. Pokud horečka nereaguje na léky, je někdy nutné přistoupit k obkladům nebo zábalům, popřípadě i k ke sprše vlažnou vodou (Nesmí se provádět u dětí mladších 1 roku). Voda by neměla mít nižší teplotu než 25°C. Sprchu provádíme okolo dvou minut, poté dítě utřeme do sucha, oblečeme a přikryjeme lehkou přikrývkou. Po 20 minutách teplotu zkontrolujeme a postup případně opakujeme.  

 

Léky při horečce

Na snížení tělesné teploty a horečky se používají léky s obsahem paracetamolu (Paralen, Panadol) a ibuprofenu (Nurofen, Ibalgin). Pro menší děti jsou vhodnější sirupy a čípky, větší děti mohou užívat i tablety. Obvykle se obě účinné látky střídají dle potřeby po 4-6 hodinách.

 

 

Zapojte se do našeho věrnostního programu