Léky na obezitu

Obezita se projevuje zmnožením tukové tkáně a znamená zvýšené riziko vzniku nebo komplikací chorob kardiovaskulárního systému, pohybového aparátu nebo například diabetu. Kromě dietetických opatření a změny životosprávy lze pomoci i některými léky, jako je například Orlistat.

 

Značka (0)
  • Hledám ...
  • Nebyly nalezeny žádní výrobci
 

Vznik obezity

Nejčastější vznik obezity je nepoměrem přijaté a vydané energie. Tento nepoměr vzniká ze dvou příčin, které spolu úzce souvisí. Jedním je nadměrný přísun energeticky bohaté potravy a druhým je snížený výdej energie, zvláště nedostatkem pohybu. Obě mohou být podpořeny genetickými predispozicemi, popřípadě dalšími metabolickými poruchami.

Obezita je velmi rizikový faktor pro vznik dalších onemocnění a s tím současně úmrtí jedince o desítky let dříve. Způsobuje aterosklerózu (tzv. kornatění cév), hypertenzi (vysoký krevní tlak), metabolické poruchy, obtíže s klouby atd. U obézního jedince je větší pravděpodobnost rizika infarktu myokardu, cévní mozkové příhody, cukrovky 2. typu, rakoviny či artrózy velkých kloubů.

Rizika obezity

U osob s BMI vyšším než 35 či nadváhou 45 kg a více raději doporučujeme léčbu obezity konzultovat s lékařem. V této fázi se již hovoří o tak zvané morbidní obezitě, která s sebou často přináší vážná zdravotní rizika, zejména v podobě:

  • cukrovky
  • zvýšené koncentraci cholesterolu a tuků
  • vysokýho krevního tlaku
  • kardiovaskulárních a dechových obtíží
  • výrazných pohybových obtíží

Lékař Vám obvykle navrhne optimální řešení v podobě změny jídelníčku, úpravu pohybové aktivity a případně vám doporučí vhodné doprovodné léky na hubnutí, v některých závažných případech se morbidní obezita řeší chirurgicky.

 

Zapojte se do našeho věrnostního programu