Bolest hlavy, migréna

Vědci identifikovali až 360 různých typů bolesti hlavy. Jejich přesné příčiny často bývají neznámé – mohou být krátkodobou reakcí na únavu, stres, či nedostatek tekutin, nebo mohou naznačovat zhoršující se celkový stav organismu. U žen se migréna často objevuje během menstruačního cyklu. Bolesti hlavy tak mohou být důsledkem běžných životních faktorů, ale mohou také indikovat vážnější zdravotní problémy. Spojujícím faktorem různých typů bolest hlavyje výrazné ovlivnění kvality života.

Značka (0)
  • Hledám ...
  • Nebyly nalezeny žádní výrobci
 

Migréna a její projevy

Jedna z nejznámějších forem chronické bolesti hlavy, se nazývá migréna a projevuje se intenzivními bolestmi poloviny nebo celé hlavy. Kromě samotné fyzické bolesti může být spojena s poruchami nálady, únavou, sníženou chutí k jídlu, nevolností, zvracením, závratěmi, pecitlivělostí na světlo a dalšími symptomy. Migréna je častější u žen, kdežto výskyt je odhadován na přibližně 20%.

Jak nakládat s migrénou

Přístup k bolestem hlavy a migréně vyžaduje individuální postup. Každý, kdo trpí migrénou, by měl identifikovat spouštěcí faktory, které mohou způsobit záchvaty. Pokud jde o faktory, které jsou ovladatelné (například nedostatek spánku, kouření atd.), měl by se jim vyhnout, aby minimalizoval pravděpodobnost výskytu bolestí.

Léčba migrény zahrnuje jak léky, tak i nemedikamentózní přístupy. Medikamentózní léčba zahrnuje užívání různých léků. V naší lékárně nabízíme volně prodejná léčiva, jako jsou Migralgin, AtaralginPralen Extra, nebo Ibalgin Plus, která mohou pomoci při migréně. Nemedikamentózní přístup zahrnuje eliminaci spouštěcích faktorů, úpravu životního stylu a používání relaxačních technik.

Zapojte se do našeho věrnostního programu