Léky na rýmu

Rýma je zánětlivé onemocnění nosní sliznice. Může mít mnoho důvodu, od těch alergických, až po infekční. Objevuje se ale také v reakci na prašnost nebo jinak dráždivé prostředí. Projevuje se v mnoha formách, jako tekoucí rýma, ucpaný nos nebo i zánět dutin.

Značka (0)
  • Hledám ...
  • Nebyly nalezeny žádní výrobci
 

Druhy rýmy a jejich léčba

  • Infekční rýma bývá v drtivé většině případů virového původu. Obvykle tedy nepomáhá aplikace antibiotik a je potřeba ji zvládnout jen s využitím volně prodejných léků, zdravotnických prostředků a doplňků stravy. Nejčastěji se snažíme nos uvolnit dekongescenty ve formě kapek nebo spreje. Do této kategorie patří například Olynth, Otrivin nebo Nasivin.
  • Někdy je potřeba nos čistit od hlenu nebo prachu. Za tímto účelem je vhodné používat k promývání minerální vody. Mezi oblíbené přípravky patří Quixx, Stérimar nebo Physiomer. Výhodou těchto zdravotnických prostředků je možnost dlouhodobého používání, protože na rozdíl od lokálních dekongescentů nezpůsobují závislost.
  • Alergická rýma je často sezónní záležitost, nicméně při alergiích na prach nebo srst se mohou objevit kdykoliv v rizikovém prostředí. Používají se speciální kapky na alergii - Allergodil nebo Livostin, které mohou potíže tlumit i preventivně. Mezi volně prodejné léky, které tlumí tvorbu hlenu, otok sliznic a podráždění patří antihistaminika - například Analergin.
  • Někdy může přejít rýma až do zánětu dutin. V takových případech je možné používat léky které zvláště podporují uvolnění hlenu z dutin a horních cest dýchacích. Mezi oblíbené přípravky patří Sinupret
  • Nos se nemusí jen ucpávat. Někdy naopak produkuje nadbytek řídkého hlenu tento stav označujeme jako tekoucí rýma. Vhodným přípravkem jen Otrivin rhinostop popřípadě použití antihistaminik.

Zapojte se do našeho věrnostního programu