Léky na suchý kašel

Suchý a dráždivý kašel se obvykle objevuje ze začátku onemocnění dýchacích cest. Je neproduktivní, protože se u něj netvoří větší množství hlenu, který by bylo možné vykašlat. Projevuje se nutkavým drážděním k odkašlání, které někdy přechází až v záchvatovitý dusivý kašel. 

Značka (0)
  • Hledám ...
  • Nebyly nalezeny žádní výrobci
 

Léčba suchého kašle

Volímé léky, které pomáhají zvlhčovat sliznice, nebo dráždivost kašle tlumí. Léky na kašel se vyrábí v různých formách.

  • Kapky a sirupy jsou nejčastější způsob, jehož výhodou je snadné dávkování. Sirupy sdílí tuto výhodu kapek a díky dobré chuti jsou často vhodné i pro děti. Mezi nejoblíbenější patří Stoptussin nebo Levopront. Pro novorozence se obvykle používají kapky Sinecod.
  • Tablety jsou nejdiskrétnější formou užívání. Zajímavou variantou mohou být tablety s prodlouženým uvolňováním. Díky tomu se kašel tlumí v delším časovém úseku, což je výhodné například při nočním kašli.

Další doporučení při léčbě suchého kašle

Ke zvlhčování sliznice se například s oblibou používá zdravotnických prostředek Tussirex ve formě sirupu nebo pastilek na cumlání. Pro podporu správné funkce dýchacích cest lze používat i řadu doplňků stravy

Pro zmírnění dráždivosti lze používat také některá léky na alergii (antihistaminika). U dětí to nejčastěji bývá Fenistil ve formě kapek.

Zapojte se do našeho věrnostního programu