Léky na vlhký kašel

Vlhký kašel se označuje za produktivní, protože dochází k tvorbě a vykašlávání hlenu. Pro usnadnění tohoto procesu doporučujeme léčiva, které pomáhají hlen rozpouštět, nebo zjednodušují vykašlávání.

Značka (0)
  • Hledám ...
  • Nebyly nalezeny žádní výrobci
 

Léky na kašel se vyrábí v různých formách

  • Kapky a sirupy na vlhký kašel jsou nejčastější způsob, jehož výhodou je snadné dávkování. Sirupy nesou tuto výhodu kapek a díky dobré chuti jsou často vhodné i pro děti. Mezi nejoblíbenější patří Ambrobene. Velké oblibě se těší také tradiční rostlinné léčivé přípravky na kašel, které bývají obvykle právě ve formě kapek a sirupů. K vyzkoušeným bylinným přípravkům se řadí například Prospan a Bronchipret.
  • Šumivé tablety na vlhký kašel se dají snadno rozpustit a připravit tak léčivý nápoj. Přípravek ACC Long má navíc tu výhodu, že se podává pouze jedna dávka za den.
  • Tablety na vlhký kašel jsou nejdiskrétnější formou užívání. Zajímavou variantou mohou být tablety s prodlouženým uvolňováním, které se rovněž užívají pouze jednou za den - najdeme je pod názvem Mucosolvan Long Effect.

Další doporučení při léčbě vlhkého kašle

Základem léčby je dodávání dostatku tekutin. Vybíráme čajové směsi na nachlazení, průduškové čaje, nebo čaje se zázvorem na prohřátí. Pokud je kašel spojen i s dalšími příznaky, jako je například horečka nebo bolesti svalů, doporučuje se klidový režim, nejlépe v teple na lůžku. Vhodné je také doplňovat vitamín C.

Zapojte se do našeho věrnostního programu