Lékárničky a obvazy

Lékárnička je důležitou součástí každé domácnosti i vozidla, protože umožňuje poskytnout první pomoc v případě drobných úrazů a poranění. Správně vybavená lékárnička může být klíčovým nástrojem při ošetřování zranění a minimalizaci rizika komplikací.

Je důležité pravidelně kontrolovat obsah lékárničky a vyměňovat vypršelé nebo použité produkty za nové. Datum expirace léků a sterilního materiálu by mělo být vždy sledováno. Rovněž je užitečné mít po ruce instrukce nebo návod na první pomoc, abyste v případě potřeby věděli, jak správně poskytnout neodkladnou péči před příjezdem profesionální zdravotnické pomoci.

Značka (0)
  • Hledám ...
  • Nebyly nalezeny žádní výrobci
 

V této sekci naleznete:

Náplasti

Pokud se řekne “ošetření drobných ran” většinu z nás jako první napadne použít náplasti. Je jich široké spektrum a na výběr máme náplasti voděodolné, s polštářkem či bez polštářku, náplasti pro citlivou pokožku, dětské náplasti, náplasti vhodné pro sport, elastické náplasti a další. Náplasti však mohou mít i terapeutický účinek, ať už se jedná o tejpy a nebo o speciální náplasti na kuří oka, náplasti na opary a nebo na bolesti kloubů či svalů. To vše u nás najdete.

 

Speciální ošetření ran

Bércové vředy, proleženiny nebo jiné hůře se hojící rány, právě k jejich  ošetření a léčení v této sekci naleznete přípravky pro speciální hojení ran. Jedná se o speciální přípravky, které například absorbují sekret, mají hový a antibakteriální efekt a zároveň jsou uzpůsobeny tak aby se na hojící ránu nepřilepily. Jedná se o moderní přípravky využívané k takzvanému vlhkému hojení

 

Dezinfekce ran

Předcházejte nebezpečným nemocem a mějte vždy po ruce vhodnou a účinnou dezinfekci. Co je vlastně dezinfekce? 

Dezinfekce znamená odstranění patogenních mikroorganismů. Při poranění nebo onemocnění kůže je zapotřebí udržovat ji čistou a zabránit mikrobiální kontaminaci s nežádoucími následky. Dezinfekční účinky vykazuje peroxid vodíku, který je ale nevhodný do otevřených ran. Dále se používají přípravky s obsahem kvartérních amoniových solí, jódu, kyseliny borité nebo některá oxidační činidla (hypermangan). Kromě ošetření rány je důležité ošetřit také její okolí. 

 

Obvazy a obinadla

Vybavte si domácí lékárničku obvazy a obinadly z naší nabídky. Ať už při ošetření odřenin, popálenin a nebo drobných úrazech , je dobré mít tyto zdravotní pomůcky po ruce. Moderní obvazové prostředky jsou měkké  a přesto pevné, navíc se dokáží velmi dobře přizpůsobit obvazované části těla. Obvazy si můžete vybrat klasické ale také pružné obinadla.

 

Gázy a kompresy

K prvotnímu ošetření ran, k očištění, případně vysušení ran se výborně hodí kompresy, které jsou obvykle vyráběny z gázy ze 100% bavlny. Dále se využívají kompresy z netkaného textilu, které jsou tvořeny viskózou a polyesterem. Jejich výhodou je neuvolňování vláken do ran.  Kompresy jsou sterilní, či nesterilní, nabízíme je v mnoha rozměrech a dle množství vrstev mají různou savost. 

Kompresy mohou být napuštěny například vazelínou nebo případně antibakteriální látkou.

 

Vata

K základním obvazovým materiálům rozhodně patří vata. Dnes se využívá v několika podobách.

  • vata obvazová
  • vata inutá
  • vata v přířezech
  • buničitá dělená vata ( čtverečky )

takže si stačí jen vybrat.

 

 

Autolékárničky 

Autolékárnička patří mezi povinnou výbavu osobních i nákladních vozidel. Její složení upravuje vyhláška č. 341/2014 Sb. Nejde však jen o to splnit zákonnou povinnost, ale být také připraven k pomoci, pokud bude někdo potřebovat. 

Autolékárničky mají omezenou trvanlivost a každá autolékárna má své datum expirace, po něm je tzv. prošlá. Toto datum je nutné hlídat a autolékárničku pravidelně obnovovat. Do plastového nebo látkového obalu autolékárny je možné dokoupit náhradní náplň.

Povinnost mít u sebe lékárničku mají i motorky.

 

Domácí lékárničky

Kdo je připraven, není zaskočen. Kde více to platí než u péče o zdraví a včasného ošetření. Statistika hovoří jasně, nejvíce úrazů se stane právě v domácím prostředí ať už na zahrádce, dílně či kuchyni. Je tedy jasné, že domácí lékárnička by neměla chybět v žádné rodině

 

Zapojte se do našeho věrnostního programu