Glukometry

Glukometry spolu s testovacími proužky měří hladinu cukru v krvi. Upozorní vás na nadměrné hodnoty glukózy. Chytré glukometry vám naměřené výsledky ukážou už za několik sekund. Některé si je dokonce ukládají do paměti a ukazují vám průměrně naměřené hodnoty. 

Ke glukometru si nezapomeňte udělat zásoby testovacích proužků a lancet.

Značka (0)
  • Hledám ...
  • Nebyly nalezeny žádní výrobci
 

Digitální glukometr je zařízení používané k měření hladiny glukózy v krvi. Je to přenosné a snadno použitelné zařízení, které umožňuje lidem s diabetem monitorovat svou hladinu cukru v krvi bez nutnosti chodit do laboratoře.

 

Digitální glukometry fungují tak, že uživatel nejdříve vykápne kapku krve (obvykle z prstu) na speciální testovací proužek. Poté glukometr analyzuje vzorek krve a v krátkém čase zobrazí výsledky na digitálním displeji. Většina moderních digitálních glukometrů má také schopnost ukládat data, což umožňuje sledovat vývoj hladiny glukózy v čase.

 

Správné monitorování hladiny glukózy v krvi je pro diabetiky klíčové, protože jim pomáhá lépe kontrolovat svou nemoc a přizpůsobit léčbu tak, aby udrželi stabilní hladiny cukru v krvi. To je důležité pro prevenci komplikací spojených s diabetem.

 

Digitální glukometry jsou obecně snadno dostupné v lékárnách a jsou široce používány pacienty s diabetem po celém světě. Je důležité dodržovat návod k použití glukometru a pravidelně kontrolovat zařízení, aby se ujistili, že poskytuje přesné výsledky.

 

Proužky do glukometrů

jsou malé plastové nebo papírové proužky obsahující chemicky ošetřené oblasti, které slouží k testování hladiny glukózy v krvi. Tyto proužky jsou nezbytnou součástí měření cukru pomocí digitálních glukometrů.

 

Postup měření glukózy s použitím proužků:

 

  • Ujistěte se, že máte čisté ruce. Pokud je to nutné, umyjte si ruce teplou vodou a mýdlem a osušte je.
  • Vložte proužek do glukometru. Měli byste si přečíst návod k použití svého konkrétního glukometru, abyste zjistili, jak správně vložit proužek.
  • Vyjmete glukometr z pochvy (pouzdra) a zapněte ho, pokud se nezapíná automaticky při vložení proužku.
  • Použijte lancetu (malý jehlu nebo zařízení) k propíchnutí kůže na prstu a získání kapky krve. Některé moderní glukometry umožňují odběr krve z jiných míst, než je prst, například z předloktí.
  • Dotkněte se koncovky proužku na kapku krve. Proužek automaticky nasaje kapku krve do svého testovacího pole.
  • Glukometr provede analýzu krve a za pár sekund zobrazí výsledky hladiny glukózy na displeji.
  • Po ukončení testu můžete většinou proužek vysunout z glukometru, případně se to stane automaticky.

 

Každý glukometr vyžaduje specifické proužky, které jsou kompatibilní pouze s tímto konkrétním modelem. Před použitím nových proužků se ujistěte, že jsou určeny pro váš glukometr. Dále se ujistěte, že proužky nejsou po uplynutí jejich platnosti, protože to může ovlivnit přesnost měření. Je také dobré pamatovat si, že každý proužek by měl být použit jen jednou a pak vyhozen, aby se minimalizovala kontaminace a zajistila přesnost výsledků.

 

Zapojte se do našeho věrnostního programu