ALAVIS Triple blend Extra silný 700 g

Komplexní kloubní výživa pro koně. Každá šarže je testovaná na obsah účinné látky v laboratoři univerzity v italské Modeně.

Skladem na e-shopu
Zaregistrujte se a nákupem získáte 1057 bodů
Běžná cena: 1 402 Kč 1 057 Kč Ušetříte: 345 Kč

ALAVIS Triple Blend Extra silný pro koně 700 g

Alavis Triple Blend Extra Silný obsahuje kombinaci chondroprotek­tivních látek (glukosamin sulfátu a chondroitin sulfátu), látky MSM a značkových kolagenů Collyss a Cartidyss.

 

Výhody výrobku

  • Každá šarže tohoto veterinárního přípravku bude testovaná na obsah účinné látky v souladu s EU Pharmacopoeia.
  • Výživa, ochrana a regenerace kloubních chrupavek a tkání, zmírnění bolestí pohybového aparátu.
  • Zlepšení pohyblivosti a větší fyzická výkonnost.

Aktivní složky

Glukosamin sulfát a chondroitin sulfát (vyživuje) - tvoří přirozenou součást kloubní chrupavky a synoviální tekutiny. Chondroitin sulfát má význačnou schopnost vázat ve tkáni vodu. Zabezpečuje tak správnou funkci chrupavky, její pevnost, pružnost a odolnost.

Methylsulfonylmethan - MSM - přírodní látka obsahující organicky vázanou síru, která je zapojena do procesu tvorby kolagenu, zpevňuje vazy a šlachy, působí relaxačně a regeneračně na svaly. MSM se podílí nejen na omezení bolesti kloubů, ale díky svým antioxidačním a detoxikačním účinkům také na odbourání poškozené tkáně.

Collyss  kolagen typu I v nejvyšší kvalitě – se vyskytuje v silně zatěžovaných strukturách, jako jsou šlachy a vazivové chrupavky. Je odolný v tahu, a proto je velmi důležitý pro pevnost šlach a tím i pro zpevnění pohybového aparátu.

Cartidyss kolagen typu II v nejvyšší kvalitě – udržuje tvar chrupavky a brání její deformaci. Kolagen typu II je součástí  hyalinní a elastické chrupavky a je odolný v tlaku. Cartidyss® je čištěný kolagenový hydrolyzát získávaný z chrupavek rejnoků.

Složení výrobku                       

Obsah účinných látek v 1 kg - Glukosamin sulfát 2KCl 348 g, Chondroitin sulfát 130 g, MSM Methylsulfonyl­methan 435 g, COLLYSS™  3,4 g, CARTIDYSS™ 5 g, Vitamin C 4,3 g.

 

Pomocné látky jablečný pektin. Z důvodu zachování kvality přípravku nejsou přidávána žádná barviva ani konzervační látky.

 

Kdy a jak se používá

Pro předcházení onemocnění pohybového aparátu. Prášek je možné podávat s kouskem potravy, zamíchat do jádra či melasy nebo podat přímo do tlamy. Přípravek zvířata obvykle přijímají bez problémů.

 

Doporučené dávkování

Přípravek podávejte optimálně tři měsíce, potom udělejte 1 - 3 měsíce pauzu a přípravek opět nasaďte.

 

Hmotnost koně 100 kg - Iniciační dávka (prvních 14 dní užívání) denně 4,5 g (1 odměrka). Udržovací (pokračovací) dávka denně 2,25 g (1/2 odměrky). Hmotnost koně 500 kg - Iniciační dávka (prvních 14 dní užívání) denně 22,5 g (5 odměrek). Udržovací (pokračovací) dávka denně 11,25 g (2,5 odměrky).

 

Důležité upozornění

Skladujte v suchu, nevystavujte přímému slunci. Spotřebujte nejlépe do datum uvedeno na obalu. Veterinární přípravek je schválen ÚSKVBL pod číslem 130–16/C a je volně prodejný.

 

Balení obsahuje 700 g prášku.

PDK3440956
VýrobcePATRON CA
ZnačkaAlavis
FTSgranule, pulvis

Přibalový leták ALAVIS Triple blend Extra silný 700 g

Přibalový leták si před použitím pozorně prostudujte

Stáhnout přibalový leták

Recenze produktu ALAVIS Triple blend Extra silný 700 g

0 %
0 hodnocení
5 0x
4 0x
3 0x
2 0x
1 0x

Diskuze k produktu ALAVIS Triple blend Extra silný 700 g

Potřebujete poradit? Neváhejte se nás zeptat v diskuzi
J
Dotaz k produktu 1 odpověd
Dobrý den, lze tento přípravek užívat i lidmi? Děkuji za odpověď. J. Hubáček
Odpověď lékárníka

Dobrý den, Vámi vybraný Alavis je určen zvířatům, ale má stejné složení jako Alavis pro lid. Rozdíl je pouze v tom, že Alavis pro lidi je ochucený:

https://www.prvni-lekarna.cz/zbozi/3780328/alavis-maxima-triple-blend-extra-silny-700-g

S pozdravem Mgr. Radka Kohoutková

N
Dotaz k produktu 1 odpověd
Dobrý den. Mám potíže s kolenama a mám vyměněné oba kyčelní klouby.Než byla vyměněná kyčel v koleni mě praskalo.Prosím Vás co je pro mě vhpdnější Alavis pro koně a nebo ten pro lidi je o 20kč levnější.Předem děkuji za správu a zdravím.
Odpověď lékárníka

Dobrý den, složení obou přípravků je stejné, rozdíl je v tom, že Alavis pro lidi je ochucený a obsahuje sladidlo.

S pozdravem Mgr. Radka Kohoutková

A
Dotaz k produktu 1 odpověd
Dobrý den, mám dotaz mohu užívat ALAVIS Triple blend Extra silný 700 g, když užívám vitamín D3 Víta solaris, vitamín C 500mg, chci objednat Revitanerv Strong tbl.30 a beru léky na štítnou žlázu Euthyrox 50mg. Nebudou se tyto doplňky a léky tlouct. Někdy když nezapomenu, tak beru železo (předepsano od lékaře, daruji krev) Děkuji za odpověď Alena Lhotská
Odpověď lékárníka

Dobrý den, Alavis Triple Blend můžete bez obav užívat s vitamínem D3 a vitaminem C. Revitanerv Strong lze rovněž užívat s uvedenými léky.

S pozdravem Mgr. Radka Kohoutková

H
Dotaz k produktu 1 odpověd
Dobrý den, po Alavis Triple blend extra silný pro lidi, co jsem se pokoušela užívat, jsem musela už po druhé dávce vysadit, nesnáším stévii. Prosím vás, poraďte, mohla bych užívat tento přípravek pro koně, který stévii neobsahuje? Vypočítala bych si na svoje kg dávku, nebo máte také pro lidi podobný přípravek bez stévie??? Děkuji za odpověď. Zdraví Hana Vlachová
Odpověď lékárníka

Dobrý den,

Bylo by možné používat koňský, nicméně po chuťové stránce bude pravděpodobně horší. Lidská varianta bez stevie není.

Děkujme za Váš dotaz,

s pozdravem

Mgr. Jan Justra

A
Dotaz k produktu 1 odpověd
prosím, když je to pro koně co je také pro lidi nejlepší ?
Odpověď lékárníka

Dobrý den,

pro lidi se používá Alavis MAXIMA Triple Blend Extra silný:

 

https://www.prvni-lekarna.cz/zbozi/3780328/alavis-maxima-triple-blend-extra-silny-700-g

 

Jedná se o přípravek s obdobný složením, nicméně s upraveným poměrem látek a lepší kvalitou, který je připraven tak, aby byl vhodný pro lidi. Pro mírnou korekci chuti je slazen stévií.

Děkujeme za Váš dotaz,

s pozdravem

Mgr. Jan Justra

M
Dotaz k produktu 1 odpověd
Je vhodný tento přípravek i pro lidi? Slyšel jsem a četl jsem recenze že i lidem velmi pomáhá. Děkuji za odpověď
Odpověď lékárníka

Dobrý den,

Pro lidi je určena lidská obdoba tohoto přípravku - Barnys Triple blend Extra silný. Jeho složení je kvalitnější, v některých ohledech dokonce silnější, než přípravek pro koně.

Děkujeme za Váš dotaz,

s pozdravem

Mgr. Jan Justra

L
Dotaz k produktu 1 odpověd
Dobrý den, byl mi doporučen přípravek Alavis Triple blend Extra silný 700 g. Ale teď jsem zmatená, že je vedený v kolonce pro zvířata, místo pro lidi. Děkuji Šimonová
Odpověď lékárníka

Dobrý den,

Přípravek Alavis Triple blend Extra silný je opravdu primárně určen pro koně. To, že jej užívají lidé neznamená, že by byl lidem doporučován a měl i stejný účinek. Problematické je jednak dávkování, jednak čistota odpovídající standartům humáních léčiv a doplňků stravy. Mnoho lidí ovšem kvůli vysokým hodnotám obsahových látek přípravek používají a nestává se, že by vyvolával nějaké nežádoucí účinky.

Děkujeme za dotaz,

s pozdravem

Mgr. Jan Justra

Zapojte se do našeho věrnostního programu