Afty

Afty jsou malé vřídky v dutině ústní a v krku. Objevují se nejčastěji při oslabení imunity, stresových situacích nebo při nedostatku některých vitamínů. Častěji se objevují u malých dětí a mladých lidí. K léčbě se obvykle používají gely nebo kloktadla, které místo dezinfikují a překrývají léčivým filmem.

Značka (0)
  • Hledám ...
  • Nebyly nalezeny žádní výrobci
 

Přesná příčina tvorby není plně známá, proto je i léčba čast spíše symptomatická. Vždy je možné používat dezinfekční přípravky ve formě pastilek nebo kloktadel. Dochází k odstranění mikrobiální nerovnováhy a redukci zánětlivých podnětů. Při bolestech se naopak používají přípravky, které tlumí bolest. Bolestivost je jednak mechanická samotným otěrem, jednak vzniká prostřednictvím dráždění pokrmy a nápoji, které dráždí svým chemickým složením, kyselostí a podobně. K útlumu bolestivých podnětů proto lze použít například gely, které pokrývají ránu ochranným a léčivým filmem. Nejen že snižují tření a tedy mechanické dráždění, ale izolují také ránu od okolních podnětů, čímž se urychlují hojící pochody.

 

V případě opakovaných, nehojících se nebo zhoršujících se aftů, nebo pokud se objeví horečky či další příznaky jinde na těle je vhodné konzultovat stav a další léčbu s lékařem.

Zapojte se do našeho věrnostního programu