Speciální čaje

Speciální čaje - tato sekce obsahuje nápoje, které obvykle neobsahují čajové lístky, ale jsou založené na jiných rostlinách, případně i na jiných metodách přípravy těchto nápojů.

 

Značka (0)
  • Hledám ...
  • Nebyly nalezeny žádní výrobci
 

Mezi oblíbené nápoje, které patří do této kategorie jsme zařadili:

Čaj rooibos 

Čaj rooibos, také známý jako červený čaj, je nápoj získávaný z listů rostliny Aspalathus linearis, která je původním druhem v Jihoafrické republice. Tento čaj se liší od tradičního černého čaje a zeleného čaje, protože neobsahuje kofein a má specifickou červenohnědou barvu a sladkou, mírně ovocnou chuť.

Rooibos čaj je oblíbený zejména pro své zdravotní přínosy. Obsahuje řadu antioxidantů, jako jsou flavonoidy, které pomáhají chránit tělo před oxidačním stresem a podporují celkové zdraví. Díky absenci kofeinu je také vhodný pro ty, kteří chtějí omezit konzumaci kofeinu.

Rooibos čaj může být podáván horký nebo studený a může být dochucen medem, citronem, mlékem nebo jinými přísadami podle osobních preferencí. Díky svým vlastnostem je oblíbený mezi lidmi, kteří hledají alternativy ke klasickým čajům a kávě.

Čaj maté

Maté čaj, často jednoduše nazývaný "maté", je populární nápoj pocházející z Jižní Ameriky, zejména z zemí jako Argentina, Uruguay, Paraguay a části Brazílie. Maté je nápoj, který se tradičně připravuje z listů rostliny Ilex paraguariensis.

Maté je často popisován jako energetický nápoj kvůli přítomnosti kofeinu a dalších stimulantů v listech rostliny Ilex paraguariensis. Má charakteristickou chuť, která může být hořká a zemitá, a někteří ji popisují jako směs chuti čaje a kávy.

Je dobré si uvědomit, že maté má své vlastní rituály a tradice v jihoamerických kulturách, zejména v Argentině a Uruguayi, kde se často sdílí mezi přáteli a rodinou během volných setkání.

Čaj lapacho

"Čaj lapacho" se v češtině označuje jako "lapačo čaj" nebo také "čaj z lapacha". Lapacho je druh stromu, jehož kůra je používána k přípravě čaje, který má různé zdravotní přínosy. Tento čaj je oblíbený pro své potenciální antibakteriální, protizánětlivé a imunitní podporující vlastnosti.

Čaj Pu-erh

Čaj Pu-erh je druhem fermentovaného čaje, který pochází z čínské provincie Yunnan. Tento čaj je pojmenován po městě Pu'er, které se nachází v této provincii. Pu-erh čaj je známý svým unikátním procesem fermentace a zrání, který se liší od výroby většiny jiných čajů.

Mnoho lidí si užívá Pu-erh čaj pro jeho výjimečnou chuť a aroma, stejně jako pro jeho kulturní a historický význam. Pu-erh čaj může být zakoupen v různých formách, jako jsou lisované čajové cihly, sušené listy nebo čaje v sáčcích.

 

 

 

Zapojte se do našeho věrnostního programu