Inhalátory

Domácí inhalátory jsou ideální při problémech s horními a dolními dýchacími cestami. Pokud Vás často trápí nachlazení, záněty průdušek, či dokonce astma, podpůrná léčba inhalátorů Vám pomůže zlepšit Váš zdravotní stav. Inhalační přístroj vytváří z léčebných kapalin aerosol, kterou pak vdechujeme do těla. Je žádoucí vybrat vhodný inhalátor na základě účelu použití – k prevenci nebo k léčbě astmatu a jiných onemocnění. Důležitými parametry jsou: rozprašovací výkon a velikost rozprašovaných částic. V nabídce najdete několik druhů inhalátorů, a to kompresorový, ultrazvukový, membránový, parní nebo inhalátor pro děti.

Značka (0)
  • Hledám ...
  • Nebyly nalezeny žádní výrobci
 

Domácí inhalátor je zařízení používané k inhalaci léků nebo jiných látek přes dýchací cesty. Je obzvláště užitečný pro osoby trpící respiračními onemocněními, jako jsou astma, chronická obstrukční plicní nemoc (COPD), bronchitida nebo jiné problémy s dýcháním. Inhalátory umožňují lékům dosáhnout přímo do plic, což může vést k rychlejší a účinnější léčbě.

Existuje několik typů inhalátorů:

  • Rozprašovač (nebulizátor): Tento typ inhalátoru transformuje léky do jemného aerosolu pomocí kompresoru nebo ultrazvukových vln. Pacient inhaluje tento aerosol skrze masku nebo ústní kousek.
  • Dávkový inhalátor (MDI - Metered Dose Inhaler): Tento typ inhalátoru je kompaktní a obsahuje dávku léku v tlakové nádobce. Když se stiskne, uvolní se dávka léku do ústní dutiny, kterou pacient inhaluje současně s nádechem.
  • Pulzní inhalátor: Tento typ inhalátoru funguje na základě pacientova nádechu. Lék se uvolňuje při správném načasování během inhalace.
  • Pulverizační inhalátor (DPI - Dry Powder Inhaler): Tento typ inhalátoru obsahuje suchý prášek léku, který se aktivuje během pacientovy inhalace. DPI vyžaduje silný a rychlý nádech, aby se prášek dostal do plic.

 

Je důležité používat inhalátor správně a podle pokynů lékaře, aby se dosáhlo maximálního terapeutického efektu. Některé inhalátory mohou vyžadovat specifické postupy pro správné používání, jako je synchronizace stisknutí nebo správný způsob dýchání. Samozřejmě, měli byste se vždy poradit s lékařem nebo zdravotnickým profesionálem, aby bylo zajištěno správné používání a výběr vhodného inhalátoru pro vaše individuální potřeby.

Zapojte se do našeho věrnostního programu