Léky na vysoký krevní tlak

Vysoký krevní tlak, neboli hypertenze, je jedno z nejrozšířenějších onemocnění kardiovaskulárního systému. Trpí jím až 60 % mužů a 40% žen. Terapii vysokého krevního tlaku řídí lékař, nicméně při lehčích formách  lze doporučit také podpůrné prostředky. Těmi mohou být například čaje s obsahem hlohu.

Značka (0)
  • Hledám ...
  • Nebyly nalezeny žádní výrobci
 

Vysoký krevní tlak

známý také jako hypertenze, je stav, při kterém máte vyšší tlak krve v cévách než je normální. Krevní tlak je měřeno dvěma hodnotami: systolický a diastolický tlak. Systolický tlak (horní číslo) je tlak v arteriích, když srdce bije a pumpuje krev do těla. Diastolický tlak (dolní číslo) je tlak v arteriích, když srdce odpočívá mezi tepovými cykly.

  • Normální hodnota krevního tlaku je obvykle považována za 120/80 mmHg (milimetry rtuťového sloupce) nebo níže. Pokud máte pravidelně hodnoty 140/90 mmHg nebo vyšší, může to znamenat, že trpíte hypertenzí.
  • Hypertenze může být závažným onemocněním, protože zvyšuje riziko vzniku různých zdravotních problémů, jako jsou srdeční choroby, mozkové příhody (mrtvice), onemocnění ledvin, problémy s očima a další.

Příčiny vysokého krevního tlaku mohou být různé a zahrnují genetické faktory, obezitu, nezdravou stravu (bohatou na soli a tuky), nedostatek fyzické aktivity, stres a kouření.

V každém případě dodržování zdravého životního stylu, jako je pestrá zrdavá strava, pravidelná fyzická aktivita, omezení konzumace soli a alkoholu a snižování stresu, může pomoci předejít vzniku nebo zhoršení vysokého krevního tlaku.

Léčba vysokého tlaku

Léčba vysokého tlaku patří vždy do rukou lékaře. I když se hypertenze nebude projevovat žádnými příznky, jedná se o závažný rizikový faktor dalších chorob kardiovaskulárního systému, včetně infarktu myokardu nebo cévní mozkové příhody. Léky je obvykle nutné používat dlouhodobě a pravidelně.

Mírné zvýšení krevného tlaku lze korigovat některými čaji s obsahem hlohu. Jejich účinnost ale nikdy nedosahuje efektivity léků na předpis a ani samoléčba v této oblasti nenahrazuje lékařskou péči.

Zapojte se do našeho věrnostního programu