Vitamíny a minerály

Vitamíny naše tělo nezbytně potřebuje. Pokud je nemá, vysílá signály, že něco není v pořádku. Vitamíny si navíc člověk není schopen sám vytvořit (kromě vitamínu D3). Z tohoto důvodu je dobré nedostatku vitamínů předcházet a ty nejdůležitější doplňovat průběžně.

Kromě vitamínů jsou pro lidské tělo důležité také minerály a stopové prvky. Lidské tělo si je opět nemůže samo vytvořit a přijímá je tedy pouze ze stravy. Nedostatek minerálů se nejčastěji projevuje jako únava, vyčerpání, snížená imunita, zhoršení kvality kůže, nehtů a vlasů. Při těchto potížích je tedy vhodné zvýšit příjem minerálů za pomoci výživových doplňků.

Značka (0)
  • Hledám ...
  • Nebyly nalezeny žádní výrobci
 

Vitamín C

Vitamín C (kyselina askorbová) je velmi důležitý vitamín a antioxidant. Je nezbytný pro správný průběh mnoha důležitých fyziologických procesů v lidském organismu. Jeho pravidelný příjem je důležitý pro správně fungující imunitní systém, při únavě a vyčerpání, pro tvorbu kolagenu, vstřebávání železa a mnoho dalších dějů.

Vitamín D

Vitamín D potřebuje naše tělo pro zdravé kosti, zuby a svaly. Důležitý je rovněž pro náš imunitní systém. Umožňuje také správné vstřebávání vápníku. Organismus si sice umí vitamin D vytvořit sám, potřebuje k tomu však dostatek slunečního záření.

Vitamíny sk. B

Do skupiny vitamínů B řadíme hned několik vitamínů, které najdeme v přípravcích v drobných obměnách pod názvem B-komplex. Každý vitamín z této skupiny zastává v lidském organismu důležitou úlohu, avšak tělo samo si je neumí vyrobit.


Vitamín A

Vitamín A je pro lidský organismus nepostradatelný. Důležitý je hlavně pro dobrý zrak a krásnou pleť. Přispívá rovněž k normální funkci imunitního systému. Provitamín A nebo-li betakaroten se v těle mění na vitamín A. Pomáhá nám získat krásnou barvu pokožky po opalování.


Vitamín E

Vitamín E je významný antioxidant. Patří mezi vitamíny rozpustné v tucích. Aby se lépe vstřebával, je vhodné současně přijímat i mastné kyseliny. Vitamín E se dá využít i zevně. Přípravky s vitamínem E napomáhají k regeneraci suché a popraskané kůže, působí proti procesům stárnutí pokožky.


Vitamín K

Vitamín K je dalším vitamínem rozpustným v tucích. Je důležitý pro správnou srážlivost krve. Navíc přispívá k mineralizaci kostí, proto bývá součástí přípravků k udržení silných a zdravých kostí.


Vitamín pro těhotné maminky a pro podporu početí

V období těhotenství se rapidně zvyšuje potřeba některých vitamínů. Na jejich dostatečný příjem je však potřeba myslet již před otěhotněním. Asi nejdůležitějším z nich je kyselina listová, dále vitamín B6, vitamin D a jód. Kromě vitamínů jsou v těhotenství důležité i omega-3 nenasycené mastné kyseliny zejména DHA.


Vitamíny na vlasy

Kůže, vlasy a nehty patří mezi části těla, které jsou nejvíce vidět. Proto taky chceme, aby vypadaly krásně a zdravě. Doplňky stravy pro podporu růstu zdravých vlasů obsahují nejčastěji selen, zinek, biotin, kyselinu listovou a vitamíny C, A a E.


Vitamíny pro zdravou pleť

Krásné pleti docílíme jednak používáním vhodných kosmetických prostředků ale také užíváním vybraných vitamínů, které podpoří pevnost a pružnost pokožky a rovněž zabrání vzniku nežádoucích vrásek. Pro krásnou pokožku jsou vhodné přípravky s obsahem betakarotenu či zinku.


Šumivé vitamíny

Šumivé vitamíny jsou oblíbenou formou doplňků stravy pro doplnění potřebných vitamínů a minerálů. Mají minimálně dvě výhody - dobře chutnají a jejich příjmem doplníme i tekutiny. Mezi nejpopulárnější šumáky se řadí hořčík, vitamín C a multivitamin s celou řadou vitamínů a minerálů.

Zapojte se do našeho věrnostního programu