Příkrmy

Příkrmy se začínají podávat kojencům a batolatům v rámci postupného přechodu z mateřského mléka nebo kojenecké mléčné výživy na běžnou pevnou stravu.  Nekojeným dětem se mohou začít podávat od ukončeného 4. měsíce, těm kojeným pak od ukončeného 6. měsíce.

Značka (0)
  • Hledám ...
  • Nebyly nalezeny žádní výrobci
 

Zpočátku se s příkrmy ještě kombinuje mateřské či umělé kojenecké mléko a to do té doby, než bude jídelníček tvořit pouze samotná dětská výživa. Dětská výživa v podobě příkrmů musí být do jídelníčku zařazena postupně. Zpočátku tedy dávejte například jednu lžičku denně a postupně přidávejte, než si dítě zvykne. Příkrmy podávejte ohřáté.

  • Zeleninové příkrmy - do jídelníčku by měly být zařazeny jako první. Začíná se především mrkví, poté se přidává i další zelenina (např. brambor, hrášek, brokolice, květák, cuketa, dýně). Sáhněte po příkrmech s jedním druhem zeleniny. Zvolený druh podávejte dítěti aspoň 3 dny v kuse, aby se včas odhalila případná potravinová alergie.
  • Maso-zeleninové příkrmy - zavádějí se přibližně tři týdny po zeleninových. Lze použít např. maso kuřecí, hovězí, králičí.
  • Ovocné příkrmy - zařazují se jako poslední – jakmile by si totiž dítě navyklo na sladkou chuť, mohlo by odmítat ostatní příkrmy. Jako první je vhodná dětská výživa z jablek a banánu, poté můžete začít přidávat i jiné ovoce.

Zapojte se do našeho věrnostního programu