Inkontinence

Oslabení svalů pánevního dna je nejčastější příčinou nechtěného úniku moči neboli inkontinence. Tímto neduhem trpí až dvakrát častěji ženy než muži. Speciální cviky pro zpevnění svalstva pánevního dna Vám můžeme vřele doporučit, zároveň mohou být nápomocné potravinové doplňky při úniku moči. V této sekci rovněž naleznete inkontinenční vložky a kalhotky s různým stupněm savosti.

Značka (0)
  • Hledám ...
  • Nebyly nalezeny žádní výrobci
 

Inkontinenční vložky

Pro lehký až střední únik moči slouží inkontinenční vložky. Dle svého tvarování jsou určeny speciálně pro muže a ženy. Dle počtu kapek na obalu je můžeme dělit podle rozdílné savosti. Pro velmi slabý únik moči jsou určeny nejtenčí vložky, připomínající dámské slipové vložky. Inkontinenční vložky pro muže i ženy mají vysokou absorpční schopnost jsou prodyšné a mimo to pohlcují i zápach.

K účinné a spolehlivé fixaci vložek napomáhají fixační kalhotky s různou velikostí od S po XL.

Inkontinenční podložky

Absorpční ložní podložky jsou dnes již nepostradatelnou součástí péče o inkontinentního pacienta. Jednorázové podložky jsou určeny především k dodatečné ochraně lůžka a ložního prádla při středním a těžkém stupni inkontinence.Absorpce podložek je zajištěna díky jádru z celulózy, povrch je pak potažen netkanou textilii, která je příjemná a bezpečná při kontaktu s kůží. Spodní vrstva podložek je tvořena neprodyšnou a protiskluzovou folii , ta zabraňuje nejen prosáknutí moči do lůžka ale zároveň napomáhá fixaci podložek na lůžku. Je nutné zvolit si vhodnou velikost podložek, od malých 40x60cm, které pokrývají jen část lůžka, po celolůžkové podložky o velikostech 90x180cm. 

Je možné také využít jednoduchých podložek z PVC, které jsou určeny pro opakované použití, nicméně nejsou určeny pro přímý styk s pokožkou pacienta.

Vložné pleny

Pro pacienty se středním až těžkým únikem moči jsou určeny vložné pleny. Ty se používají společně s fixačními kalhotkami. Vložky obsahují postranní manžety a zvýšené savé jádro, které zabraňuje protečení. Vložné pleny využívají často imobilní pacienti. 

 

Inkontinenční kalhotky

Fixační kalhotky – Pokud vás trápí těžší forma inkontinence budou se vám hodit inkontinenční fixační kalhoty. Udrží inkontinenční vložku či plenu tam, kde má být. 

Absorpční kalhotky – Jsou určeny osobám s velmi těžkou inkontinencí. Díky svému anatomickému tvaru zabraňují protékáním. V našem sortimentu najdete absorpční kalhotky v několika velikostech. 

Inkontinenční kosmetika a pomůcky

Pří inkontinenci oceníte speciální kosmetiku, která chrání a ošetří Vaši pokožku. 

Čím je tato kosmetika uníkátní?

  • Udržuje vyvážené pH 5,5 k pokožce
  • Pokožka zůstává zdravá i při úniku moči
  • Obohacené složení pro lepší elasticitu kůže
  • Dlouhodobá a hloubková hydratace
  • Neutralizuje zápach a příjemně voní

 

Zapojte se do našeho věrnostního programu