Ústní dutina

Problémy v dutině ústní mohou být velmi obtěžující. Ať už se jedná o afty, bolavý zub, zánět dásní, nebo se dětem prořezávají zuby, jedná se o neustálý nepříjemný pocit, který bere chuť k jídlu a dokáže zkazit i jinak příjemný den.

 

Značka (0)
  • Hledám ...
  • Nebyly nalezeny žádní výrobci
 

Nejčastější potíže a jejich léčba

  • Afty jsou malé vřídky v dutině ústní a v krku. Objevují se nejčastěji při oslabení imunity, stresových situacích nebo při nedostatku některých vitamínů. Častěji se objevují u malých dětí a mladých lidí. K léčbě se obvykle používají gely nebo kloktadla, které místo dezinfikují a překrývají léčivým filmem.
  • Během prvních let života dochází k prořezávání zoubků. Děti bývají neklidné, plačtivé, někdy se objeví i otok nebo zvýšená teplota. Ke zmírnění obtíží se obvykle používají masážní a znecitlivující gely, nebo zklidňující roztoky, například homeopatikum Camilia.
  • Jedním z častých problémů v dutině ústní je zánět dásní. Jsou nateklé, bolestivé a krvácí. Příčinou může být kouření, hormonální změny, oslabení imunity, nebo infekce sliznice bakteriemi zubního plaku. Dlouhodobý nebo silný zánět dásní se může rozvinout až ke vzniku paradentózy. Léčí se kloktadly, ústními vodami, gely a speciálními zubními pastami. Oblíbený je například masížní roztok na dásně Herbadent.
  • Předcházet vzniku zubního kazu se učíme už od dětství při čištění zubů. Správnou technikou a volbou vhodné zubní pasty můžeme výrazně posilovat zubní sklovinu i dásně, nebo naopak ulevit citlivým zubům. Na citlivé zuby můžete vyzkoušet například Elmex gelée.

Zapojte se do našeho věrnostního programu