Antiparazitní obojky

Antiparazitární obojky jsou léčebnými prostředky, které se používají u zvířat (zejména u domácích mazlíčků, jako jsou psi a kočky) k ochraně proti parazitům, jako jsou blechy, klíšťata, vši a jiní vnější a vnitřní paraziti. Tyto obojky obsahují chemické látky, které postupně uvolňují do srsti zvířete a tím odráží nebo zabíjejí parazity.

Značka (0)
  • Hledám ...
  • Nebyly nalezeny žádní výrobci
 

Nejběžněji používanými látkami v antiparazitárních obojcích jsou pyrethroidy a organofosfáty, které mají repelentní (odrážející) nebo toxický účinek na parazity. Obojky mohou být účinné po dobu několika týdnů až několika měsíců, v závislosti na typu obojku a značce.

V poslední době se také objevují antiparazitární obojky s přírodními látkami, jako jsou éterické oleje, které mohou být méně agresivní než chemické látky. 

Antiparazitární obojky mohou mít několik výhod

které je dělají atraktivními prostředky pro ochranu domácích zvířat před parazity.

Některé z těchto výhod zahrnují:

  • Dlouhodobá ochrana: Antiparazitární obojky mohou poskytovat ochranu po delší dobu, často několik týdnů až měsíců. To znamená, že nemusíte tak často aplikovat léčiva na zvíře, což může být pohodlné.
  • Účinnost proti různým parazitům: Některé obojky jsou navrženy tak, aby poskytovaly ochranu proti široké škále parazitů, včetně blech, klíšťat, vší a dalších vnějších i vnitřních parazitů.
  • Snadná aplikace: Použití antiparazitárního obojku je obvykle snadné a rychlé. Stačí ho jednoduše připnout kolem krku zvířete, a to často bez nutnosti složité aplikace kapalných přípravků.
  • Kombinace s jinými léčebnými metodami: Antiparazitární obojky mohou být součástí komplexního preventivního plánu, který zahrnuje také jiné léčebné metody, jako jsou léky proti vnitřním parazitům nebo očkování.
  • Méně zbytečných zplodin: V porovnání s některými kapalnými nebo aerosolovými přípravky mohou antiparazitární obojky produkovat méně odpadu a zbytečných zplodin.
  • Účinnost při odražení parazitů: Některé obojky mají repelentní účinek, který odrazuje parazity, aniž by je musely zabít. To může být užitečné pro prevenci přenosu různých onemocnění.

 

 

Zapojte se do našeho věrnostního programu