Péče o vlásky

Pokožka hlavy u dětí i jejich vlásky jsou velmi jemné a choulostivé a vyžadují zvláštní péči. Vyberte si jeden z jemných dětských šamponů, které dokonale pečují o citlivou pokožku hlavy a jemné vlasy vašeho malého anděla nebo speciální kartáčky na dětské vlasy s přírodními štětinami.

Značka (0)
  • Hledám ...
  • Nebyly nalezeny žádní výrobci
 

Dětské šampóny

Dětské šampony jsou šetrné neštípou v očích, jemně čistí a zabraňují vysoušení a podráždění pokožky. Po umytí zůstanou vlasy hebké, provoněné a snadno se rozčesávají. Mezi oblíbené dětské šampony se řadí Seba med, vhodný i pro děti s alergiemi a atopickým ekzémem. Tento šampon je 100% bez mýdla a navíc zklidňuje a hydratuje pokožku.

Další oblíbenou volbou je například dětské mycí mléko a šampon Linteo s obsahem extraktu bio měsíčku. nebo Johnson’s Baby šampon s levandulovým extraktem, který dítěti pomáhá uklidnit před spaním díky svému uklidňujícímu aromatu. Proto je vhodný k večernímu koupacímu rituálu.

Mléčná krusta

Jako mléčná krusta jsou někdy označované nažloutlé šupinky na pokožce hlavy miminek. Jedná se ve skutečnosti o dětskou formu seboroické dermatitidy. Jedná se o nahromadění odumřelé kůže na povrchu vlasové pokožky kde zůstává kvůli nadměrné produkci kožního mazu za vzniku hrubší nažloutlé krustys velkou přilnavostí k pokožce. Někdy odezní během několika dní, v těžších případech se mohou objevovat až do druhého nebo třetího roku. Pak ale beze stop mizí. Po odpadnutí krusty může zůstávat plocha pokožkdy načervenalá a bez vlasů, nicméně během několika dnů a týdnů se stav navarací do normálu.
Pro péči o mléčné krusty existují speciální roztoky a šampony. Mezi nejjznámější a nejlépe vyzkoušené patří šampony Babé, emulze Kelual, nebo krém Bioderma Babysquam.

Jak pečovat o dětské vlásky

  • Vždy používejte jen malé množství šamponu.
  • Stačí mýt vlasy šamponem pouze jednou týdně; zbývající dny oplachujte vlasy čistou vodou.
  • Po vykoupání jemně pročešte vlasy kartáčem s přírodními štětinami.

Zapojte se do našeho věrnostního programu