Dětské zubní kartáčky

Aby měly vaše děti zdravé zuby bez kazu co nejdéle, je potřeba je pravidelně a pečlivě čistit. Důležité je vybrat správný kartáček, který bude dostatečně šetrný. Aby děti čištění zubů bavilo, jsou k dostání dětské zubní kartáčky v mnoha barevných provedeních.

Značka (0)
  • Hledám ...
  • Nebyly nalezeny žádní výrobci
 

Jaké vlastnosti u dětských kartáčků sledovat?

  1. Tvrdost vláken - vhodné jsou kartáčky s extra jemnými nebo jemnými vlákny. U dětských zubů je tvrdost vláken obzvlášť důležitá, protože jsou jejich dásně citlivé a pouze jemná vlákna dokáží zuby čistit s potřebnou šetrností. Ideální volbou je například dětský kartáček Curaprox nebo TePe.

  2. Velikost - dětský zubní kartáček by měl mít malou čisticí hlavu, aby se vešel do malých úst a manipulace s ním byla jednoduchá a bezproblémová. Menší hlavici dítě zvládne dostat až ke stoličkám a dostatečně je vyčistit. Chybu rozhodně neuděláte s jednosvazkovým kartáčkem, protože s ním odstraníte plak i z hůře dostupných míst a tím výrazně minimalizujete šanci na první kaz.

Dětské zoubky čistěte již od prvního prořezaného zubu. Aby čištění byla větší zábava, pořiďte dítěti např. přesýpací hodiny a pro děti od 3 let elektrický kartáček v pěkných barvách a s možností propojení do mobilní aplikace (Oral-B).

Zapojte se do našeho věrnostního programu