Methionin

Methionin je klíčovou aminokyselinou pro tvorbu keratinu, který je základní složkou vlasů a nehtů. Tělo si methionin nedokáže samo vytvořit, musí se tedy do těla dostávat potravou.  Pokud chcete podpořit zdraví a krásu Vašich vlasů, vsaďte na doplňky stravy s obsahem methioninu.

Značka (0)
  • Hledám ...
  • Nebyly nalezeny žádní výrobci
 

Methionin je nepostradatelná aminokyselina nezbytná pro zahájení syntézy řady bílkovinných látek (cystein, keratin, karnitin) v buňkách. Keratin je stavební bílkovina, která je základní složkou vlasů, chlupů a vytvářejí se z něj také nehty.

Lidské tělo si methionin nedokáže samo vyrobit, proto je důležité dodávat ho potravou nebo pomocí doplňků stravy. Je obsažený např. v mase, vejcích, luštěninách, mléčných výrobcích nebo ořechách. S jeho konzumací by se to nemělo přehánět. V nadměrném množství může člověku naopak uškodit. Ve vyšších dávkách může způsobit bolesti hlavy, nevolnost až zvracení, či snížení obsahu kyseliny listové v krvi.

Pokud chcete mít jistotu, že do těla methionin dostáváte ve správném množství a ve spojení s dalšími důležitými vitamíny a minerály, vsaďte na doplňky stravy. Pokud chcete podpořit zdraví vašich vlasů, doporučujeme např. kapsle Revalid s obsahem methioninu a dalších vitamínů, minerálů a přírodních látek pro péči o vlasy a nehty. Pro optimální výsledky zkombinujte kapsle se šamponem a sérem pro regeneraci vlasů.

 

 

Zapojte se do našeho věrnostního programu