Ochranné pomůcky

Ochranných pomůcek je nepřeberné množství. Zde uvadíme pár druhů, které lze užít i v praktickém životě a domácnosti.

Značka (0)
  • Hledám ...
  • Nebyly nalezeny žádní výrobci
 

NETKANÉ TEXTÍLIE

jsou materiály vytvořené z vláken, která nejsou spojena tradičním způsobem tkaním či pletením, ale spíše jsou spojena pomocí různých technologií a postupů. Tento typ textilního materiálu zahrnuje různé druhy vláken, jako jsou polymerová vlákna, skleněná vlákna, kovová vlákna a další.

Netkané textilie mají široké využití v zdravotnictví díky svým vlastnostem, jako jsou prodyšnost, absorpční schopnost, sterilnost a schopnost zadržovat mikroorganismy.

Následující jsou některé z oblastí v zdravotnictví, kde se netkané textilie často uplatňují:

  • Chirurgické roušky a oděvy: Netkané textilie se používají k výrobě chirurgických roušek, masek, čepic a dalších ochranných oděvů. Tyto produkty musí být prodyšné, absovervat vlhkost a zároveň poskytovat ochranu před mikroorganismy.
  • Hygienické výrobky: Netkané textilie jsou základem pro výrobu hygienických výrobků, jako jsou pleny, tampony, vložky a ubrousky. Díky své absorpční schopnosti jsou ideální pro produkty, které přicházejí do kontaktu s tělesnými tekutinami.
  • Zdravotnické obvazy: Netkané textilie se používají v zdravotnických obvazech díky své schopnosti propouštět vzduch a zároveň udržovat vlhkost na povrchu rány. To může napomoci rychlejšímu hojení.
  • Chirurgické povlaky a zástěry: Netkané materiály jsou také využívány pro výrobu chirurgických povlaků a sterilních zástěr, které mají za úkol udržovat chirurgický prostor sterilním a minimalizovat riziko infekce.
  • Filtrace: Netkané textilie jsou součástí filtrů v lékařských přístrojích, jako jsou kyslíkové masky a dýchací přístroje. Tyto materiály pomáhají zadržovat částice a nečistoty z ovzduší.
  • Nemocniční lůžkoviny a ubrusy: Netkané textilie se používají i v nemocnicích na výrobu jednorázových lůžkovin a ubrusů. Tyto výrobky zajišťují hygienu a snižují riziko přenosu infekcí.
  • Ortopedické a zdravotnické polstrování: Netkané materiály mohou být použity pro výrobu ortopedických polštářů, matrací a dalších zdravotnických produktů, které podporují pohodlí a prevenci ran u pacientů ležících na lůžku.

 

 

Využití netkaných textilií v zdravotnictví je velmi rozmanité a důležité pro udržování hygienických a sterilních podmínek, ochranu pacientů a zdravotnického personálu a podporu hojení ran.

Zapojte se do našeho věrnostního programu