Léky na játra a žlučník

Játra a žlučník jsou orgány, které se podílí na trávení a zastávají také nezastupitelnou funkci v detoxikaci organismu. Ke zhoršení jejich funkce přispívá stres, nestřídmá konzumace alkoholu, nevhodné stravovací návyky, ale i některé léky.

 

Značka (0)
  • Hledám ...
  • Nebyly nalezeny žádní výrobci
 

Opatření při potížích s játry a žlučníkem

Při problémech s trávením způsobených podrážděnými játry, žlučníkem nebo dokonce slinivkou, je potřeba včas reagovat a přijmout určitá opatření. Nejprve je vhodné držet speciální dietu, která zahrnuje vyvarování se příliš tučných a kořeněných jídel. Je třeba omezit pití kávy a naopak dopřát svému tělu dostatek vody a zeleninových šťáv. Alkohol by měl být samozřejmě zcela vynechán. Kromě další podpory potřebují nemocná játra a žlučník pro svou regeneraci klid a odpočinek. 

Jakými léky Játra a žlučník podpořit

Nejčastější obtíže zahrnují průjem, nadýmání, nechutenství a bolesti v oblasti pod žebry. Pro akutní bolesti a nadýmání jsou účinné léky na játra, například Febichol. Problémy spojené se špatnou funkcí žlučníku může zlepšit užívání léků na žlučník, které mírní bolest a podporují rozpouštění žlučových kamenů a písku - například Rowachol.

Vhodné je doplnění vitaminu B12 a kyseliny listové, jejichž zásoby se během jaterního onemocnění rychle spotřebovávají, a také vitaminu C (antioxidant, podporuje detoxikační schopnosti jater). K regeneraci jaterních buněk jsou vhodné potravní doplňky s obsahem silymarinu z rostliny ostropestřec mariánský.

I když jsou tyto přípravky volně prodejné a nepotřebují lékařský předpis, je dobré konzultovat jejich užívání se svým lékařem nebo lékárníkem. Pokud obtíže přetrvávají nebo se dokonce zhoršují, nenechávejte nic náhodě a navštivte lékaře, aby se případně vyloučily závážnější onemocnění.

 

Zapojte se do našeho věrnostního programu