Bolesti kloubů a svalů

Bolesti kloubů a svalů mohou být akutní a chronické. U těch akutní se obvykle jedná o poúrazové nebo pooperační stavy, popřípadě výskyt zánětu. Chronické obvykle souvisí s opotřebením kloubu nebo špatnými pohybovými stereotypy. Nejoblíbenější léky jsou ve formě mastí a gelů. V oblíbenosti vítězí Voltaren.

Značka (0)
  • Hledám ...
  • Nebyly nalezeny žádní výrobci
 

Zmírnění bolesti

Moderní sedavý životní styl s sebou čast nese bolesti zad, svalů a kloubů díky jejich nerovnoměrnému zatěžování nebo nepřirozené poloze. Ty však nemusíme jen pasivně snášet. Správným držením těla a pravidelným cvičením můžeme těmto obtížím efektivně čelit.

Léčba bolesti

Pro zmírnění bolestí zad, kloubů a svalů můžete sáhnout po osvědčených léčivech:

  • Tablety jsou nejdiskrétnější a často nejrychlejší pomocí od bolestí. Mezi oblébené přípravky patří Ibalgin, Panadol, Acifein a další.
  • Hřejivé a zklidňující gely pomáhají svým složením a aplikací prostřednictvím masáže ulevit při snadno lokalizované bolesti. Mezi oblíbené možnosti patří například VoltarenAulin gel, nebo Dolgit.
  • Další variantou jsou náplasti, které se hodí pro lokální uvolnění svalového napětí. Jsou skvělou volbou po fyzické námaze, svalovém přetížení nebo při revmatických potížích. Většinou nesou také příjemný hřejivý efekt, který dodává úlevu. Náplasti jako Kaprona, Olfen nebo Voltaren mohou být tou správnou volbou.
  • Při bolestech pohybového aparátu může pomoci i fixace. Různé bandáže a ortézy poskytují namáhaným oblastem patřičnou oporu, udržují je v teple a díky rovnoměrnému rozložení tlaku redukují bolest. Takovým způsobem se uplatní například textilní bandáže na ruce, loketní a ramenní klouby, nebo kolena a kotníky.

Zapojte se do našeho věrnostního programu