Obrázek je ilustrativní

Diky 4% 40mg/g drm.spr.sol.25g

Kožní sprej, roztok. Používá se k lokálnímu symptomatickému zmírnění mírné až střední bolesti a zánětu při akutním tupém poranění malých a středně velkých kloubů a periartikulárních struktur. Čtěte pozorně příbalový leták.

Před použitím si přečtěte příbalovou informaci
Skladem na e-shopu
Zaregistrujte se a nákupem získáte 200 bodů
Běžná cena: 270 Kč 200 Kč Ušetříte: 70 Kč

Diky 4% sprej 25g

Diky 4% je roztok ve spreji, který se po vstříknutí na kůži změní v látku podobnou gelu. Diky 4% se používá k místní léčbě akutní bolesti u poúrazových stavů postihujících malé nebo středně velké klouby a okolní tkáně. Diky 4% potlačuje zároveň projevy zánětu včetně otoku, které tyto stavy obvykle doprovází.

Diky 4% sprej je určen pro dospělé a mladistvé starší 15 let.

Diky 4% obsahuje léčivou látku diklofenak sodný, která patří do skupiny nesteroidních antiflogistik (protizánětlivých látek).

Složení - účinné látky:

Léčivá látka je diclofenacum natricum 4 % (m/m).

Pomocné látky: isopropylalkohol, sójový lecitin, bezvodý ethanol, dodekahydrát hydrogenfosforečnanu sodného, dihydrát dihydrogenfosforečnanu sodného, dihydrát dinatrium-edetátu, propylenglykol (E1520), silice máty peprné, askorbyl-palmitát, kyselina chlorovodíková 10% (m/m) nebo roztok hydroxidu sodného 10% (m/m) (pro úpravu pH) a čištěná voda.

Indikační skupina:

Antirheumatica, antiphlogistica, antiuratica

Kontraindikace a speciální upozornění:

Nepoužívejte Diky 4% :

 • Jestliže jste alergičtí na léčivou látku nebo na kteroukoliv další složku přípravku Diky 4% .
 • Pokud jste v minulosti měli alergickou reakci na kyselinu acetylsalicylovou (např. Aspirin) nebo jiné protizánětlivé léky jako např. ibuprofen, spojenou s dýchacími obtížemi, kožní vyrážkou a rýmou.
 • V posledních třech měsících těhotenství – prosím přečtěte si odstavec o těhotenství a kojení. Přípravek nesmí být nanášen na oblast prsů u kojících žen.

Zvláštní opatrnosti při použití přípravku Diky 4% je zapotřebí:

 • Pokud máte nebo jste v minulosti měli žaludeční vředy, jaterní či ledvinové obtíže, sklony ke krvácení či zánětlivé onemocnění střeva.
 • Pokud jste někdy trpěli průduškovým astmatem či alergiemi.
 • Jestliže trpíte některou chorobou uvedenou v tomto odstavci, užívejte přípravek pouze po poradě s lékařem.
 • Nenanášejte přípravek do očí, nosu či úst a na otevřené rány či zanícenou kůži. Pokud se vám omylem dostane trochu spraye do očí, pečlivě si je vypláchněte čistou vodou a řekněte to svému lékaři.
 • Nikdy nepolykejte přípravek Diky 4% .
 • Při použití tohoto přípravku se neopalujte a nechoďte do solárií.
 • Na ošetřovaných místech nenoste těsný oděv.

Tento přípravek obsahuje propylenglykol (E1520), který může vyvolat podráždění pokožky a silici máty peprné, která může vyvolat alergické reakce.

Tento lék není určen pro děti mladší než 15 let.

Pokud si něčím nejste jistí, zeptejte se svého lékaře nebo lékárníka.

Nežádoučí účinky:

Stejně jako i jiné léky, přípravek Diky 4% může mít nežádoucí účinky.

 • U přípravků s obsahem diklofenaku určených k místní léčbě jsou často popisována kožní postižení jako reakce v místě podání, vyrážky, svědění, zarudnutí, pocit pálení či olupování kůže.
 • V klinických studiích s přípravkem Diky 4% bylo zaznamenáno svědění kůže jako méně častý nežádoucí účinek.
 • U pacientů používajících lokální protizánětlivé přípravky bylo vzácně zaznamenáno astma.
 • V ojedinělých případech byly zaznamenány následující nežádoucí účinky: rozsáhlé kožní vyrážky a reakce z přecitlivělosti jako otoky kůže a sliznic (angioedém) a přecitlivělost na světlo.

Je-li přípravek Diky 4% podáván dlouhodobě (> tři týdny) a/nebo na rozsáhlé kožní oblasti, mohou se vyskytnout celkové nežádoucí účinky jako např. bolest žaludku a žaludeční obtíže, pálení žáhy a ledvinové obtíže.

Při výskytu vyrážky nebo náhle vzniklého otoku léčbu ukončete a vyhledejte lékaře.

Pokud zaznamenáte jakékoliv nežádoucí účinky, které nejsou uvedeny v této příbalové informaci, prosím řekněte to svému lékaři či lékárníkovi.

Interakce:

Poraďte se s lékařem nebo lékárníkem dříve, než začnete používat přípravek Diky 4%:

 • okud užíváte tablety, tobolky či čípky obsahující diklofenak sodný, aspirin či jiný protizánětlivý lék, např. ibuprofen.
 • pokud užíváte jiné léky, včetně léků zakoupených bez lékařského předpisu.

Těhotenství a kojení:

Poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem dříve, než začnete užívat jakýkoliv lék.

Přípravek Diky 4% nesmí být používán ženami v posledních třech měsících těhotenství. Během prvních 6 měsíců těhotenství lze přípravek užívat pouze výjimečně a to pouze na doporučení lékaře.

Diklofenak sodný se může vylučovat do mateřského mléka. Proto se nedoporučuje použití přípravku Diky 4% u kojících matek a nesmí být nanášen na oblast prsů u kojících žen.

Dávkování a způsob použití:

Vždy užívejte přípravek Diky 4% přesně podle pokynů uvedených v této příbalové informaci. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. Je důležité, abyste přípravek Diky 4% používali správně. Dodržujte následující pokyny.

 1. Sejměte ochranný uzávěr.
 2. Naneste 4 až 5 střiků přípravku Diky 4% 3x denně na bolestivou či oteklou oblast. Počet nutných dávek závisí na rozsahu postižené oblasti. Maximální počet střiků pumpičky je 15 denně. Maximální jednorázová dávka by neměla překročit 1,0 g spreje (5 střiků pumpičky).
 3. Diky 4% se jemně vmasíruje do pokožky. Po použití si pečlivě umyjte ruce, pokud nejsou léčenou oblastí.
 4. Nechte přípravek Diky 4% zaschnout, teprve poté se oblékejte či místo obvazujte. Buďte opatrní, neboť sprej může ušpinit vaše oblečení, je-li ještě mokrý.

Až se vaše příznaky (bolest a otok) zlepší, přestaňte přípravek používat. Nepoužívejte jej déle než 7 – 8 dní bez porady s lékařem.

Pokud se vaše příznaky nezlepší do 3 dnů, navštivte lékaře.

Jestliže jste použil (a) větší množství přípravku, než jste měl (a):

Pokud použijete větší množství přípravku, než jste měli, setřete nadměrné množství přípravku Diky 4% papírovým kapesníkem.

Jestliže jste zapomněl (a) přípravek použít

Použijte sprej, jakmile si vzpomenete, ale nenanášejte větší než doporučené množství najednou. Potom pokračujte jako obvykle.

Upozornění:

Řízení dopravních prostředků a obsluha strojů
Je nepravděpodobné, že by přípravek Diky 4% vyvolal závrať nebo ospalost, ale objeví-li se u Vás tyto nežádoucí účinky, neřiďte a neobsluhujte stroje.

Důležité informace o některých složkách přípravku Diky 4% :

Tento léčivý přípravek obsahuje propylenglykol, který může podráždit pokožku, a silici máty peprné, která může vyvolat alergické reakce

Pokud se vaše příznaky zhorší nebo nezlepší do 3 dnů, neprodleně navštivte lékaře.

Předávkování:
Pokud sprej polknete, okamžitě to řekněte svému lékaři nebo navštivte nejbližší pohotovost. Vezměte s sebou lahvičku a příbalovou informaci.

Poznámka:

Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek Diky 4% používat, neboť obsahuje pro vás důležité informace.

Tento přípravek je dostupný bez lékařského předpisu. Přesto však musíte Diky 4% užívat pečlivě podle návodu, aby Vám co nejvíce prospěl.

Ponechte si příbalovou informaci pro případ, že si ji budete potřebovat přečíst znovu.

Požádejte svého lékárníka, pokud potřebujete další informace nebo radu.

Pokud se vaše příznaky zhorší nebo nezlepší do 3 dnů, neprodleně navštivte lékaře.

Uchovávání:

Uchovávejte mimo dosah a dohled dětí. Přípravek Diky 4% uchovávejte při teplotě do 25° C v původním obalu.

Po prvním použití se přípravek Diky 4% nesmí užívat déle než 6 měsíců.

Varování:

Léčivé přípravky se nesmí vyhazovat do odpadních vod nebo domácího odpadu. Zeptejte se svého lékárníka, jak máte likvidovat přípravky, které již nepotřebujete. Tato opatření pomáhají chránit životní prostředí.

Nepoužívejte přípravek Diky 4% po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na krabičce a více než 6 měsíců po prvním použití.

Balení:

Lahvička obsahuje 25 g roztoku kožního spreje

PDK2446129
VýrobceCYATHUS
FTSKlouby
Charakte­ristikaHumánní léčivý přípravek

Přibalový leták Diky 4% 40mg/g drm.spr.sol.25g

Přibalový leták si před použitím pozorně prostudujte

Stáhnout přibalový leták

Recenze produktu Diky 4% 40mg/g drm.spr.sol.25g

0 %
0 hodnocení
5 0x
4 0x
3 0x
2 0x
1 0x

Diskuze k produktu Diky 4% 40mg/g drm.spr.sol.25g

Potřebujete poradit? Neváhejte se nás zeptat v diskuzi

Mohlo by vás zajímat

Zapojte se do našeho věrnostního programu