Linola

Pomoc pro suchou a citlivou pokožku nebo pokožku se sklony k ekzémům.

Linola nabízí speciální vzájemně se doplňující přípravky, které poskytují suché pokožce ideální podmínky pro její regeneraci.

Suchá pokožka

Lidskou pokožku chrání před ztrátou vlhkosti přirozená ochranná kožní bariéra, která je tvořena z korneocytů (buněk rohové vrstvy), tenké lipidové vrstvy na pokožce, která omezuje škodlivý vliv vody na pokožku strukturálních lipidů bohatých na kyselinu linolovou, které se nachází mezi korneocyty a pružně je spojují a přirozených hydratačních faktorů (například močovina nebokyselina mléčná), které stabilizují obsah vody v pokožce 

Spolu s korneocyty tak vzniká ochranná bariéra, která brání proniknutí bakterií nebo jiných škodlivých látek do pokožky.

Aby nedocházelo k poškození ochranné kožní bariéry, je nezbytné pokožku nepřetržitě zásobovat lipidy i esenciálními složkami. V této souvislosti má zásadní význam kyselina linolová, kterou si tělo není schopno vyprodukovat samo, takže musí být pravidelně dodávána podobně jako vitamíny, k udržená zdravé pokožky.

Pro velmi suchou pokožku nebo pro pokožku v zimě se doporučuje vyšší hladina lipidů, v létě nebo u mírnějších projevů suchosti pokožky může být 35% obsah lipidů dostatečný. 

Zapojte se do našeho věrnostního programu